TÜ teaduskooli õpilased esindavad Eestit rahvusvahelistel olümpiaadidel

Käesoleval suvel osalevad TÜ teaduskoolis ettevalmistuse saanud Eesti võistkonnad kokku seitsmel rahvusvahelisel teadusolümpiaadil.

Eesti parimad ainetundjad võrdlevad oma taset rahvusvahelisel areenil keemias 9.-18. juulini Türgis, füüsikas 10.-18.juulini Tais, bioloogias 10.-17. juulini Taiwanil, matemaatikas 16.-24. juulini Hollandis, informaatikas 22.-29. juulini Tais, lingvistikas 24.-20. juulini USA-s ning 24.-27. augustini T¨ehhis Kesk-Euroopa geograafiaolümpiaadil. Eestit esindavad neil olümpiaadidel kokku 31õpilast ning 14 juhendajat (vt: http://www.teaduskool.ut.ee/4677).

Võistkonnad selgusid üleriigiliste olümpiaadide parematele toimunud valikvõistlustel. Võistkondade ettevalmistamisel osalesid ülikooli ja teiste teadusasutuste õppejõud-teadurid-üliõpilased. Väga paljud nendest on ka ise varasematel aastatel rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud.

Kokku korraldati võistkondade kandidaatidele 18 sessiooni ja treeninglaagrit.

Taasiseseisvunud Eesti liitus rahvusvaheliste koolinoorte teadusolümpiaadide liikumisega 1992.aastal. Nende aastate jooksul on meie noorte medalisaak kasvanud juba ligi 400ni.
Vt www.teaduskool.ut.ee/medalistid

Lisainfo: Ene Örd, TÜ teaduskooli projektijuht, tel 737 5580, teaduskool@ut.ee