TÜ TEADUSKOOLI ÕPILASED NAASESID RAHVUSVAHELISELT INFORMAATIKAOLÜMPIAADILT KAHE MEDALIGA

Hõbemedali võitis Hugo Treffneri Gümnaasiumi lõpetanud Laur Tooming, kellele see oli juba kolmas rahvusvaheliselt informaatikaolümpiaadilt võidetud hõbemedal. Pronksmedali väärilise tulemuse saavutas Pärnu Ühisgümnaasiumi lõpetanud Rivo Laks.

Olümpiaad kestis kaks päeva ning mõlemal päeval tuli viie tunni jooksul koostada arvutiprogrammid kolme ülesande lahendamiseks.

Rahvusvahelisest informaatikaolümpiaadist võtsid osa koolinoored enam kui 85 riigist. Eesti võistkonda kuulusid veel Indrek Klanberg (Tallinna Reaalkool, 11. klass) ja Aleksandr Nikiforov (Ahtme Gümnaasium, 12. klass). Eesti võistkond jõuab Tallinna 22. augusti esimestel tundidel Frankfurt-Tallinn lennuga.

Olümpiaadil osalemist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, WM-data, Skype, Microlink, Hansapank, Tallinna Linnavalitsus, Tartu Kultuurkapital, Pärnu Linnavalitsus, Kohta-Järve Linnavalitsus ja Ahtme Gümnaasium.

Rahvusvahelise informaatikaolümpiaadi koduleht.
Lisainfo: Ahto Truu, TÜ teaduskool, tel 517 5876