TÜ TEADUSKOOLI ÕPILASED VÕITSID EUROLIIDU LOODUSTEADUSTE OLÜMPIAADIL HÕBEMEDALI

Eestit esindasid Marit Puusepp Tallinna Reaalkoolist, Rudolf Bichele ja Andres Ainelo Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Mart Sein Miina Härma Gümnaasiumist, Anastassia Anissimova Narva Humanitaargümnaasiumist (kõik 10. klassist) ning Maarja Soomann Tapa Gümnaasiumi 11. klassist.

EL loodusteaduste olümpiaad EUSO 2006 toimus 2.-8.aprillini Brüsselis. Olümpiaadist osavõtjad võistlesid kahes eksperimentaalses voorus, kus pidid näitama oma teadmisi nii bioloogias, keemias kui füüsikas. Kokku võttis võistlusest osa 23 võistkonda 12 riigist. Eesti oli võistlusel esindatud kahe kolmeliikmelise võistkonnaga, kes mõlemad võitsid hõbemedali. Tänavusel EUSO-l olid kuldmedalivõitjateks võistkonnad Saksamaalt, Lätist ja Hollandist.

Võistkonna juhendajateks olid TÜ füüsika-keemiateaduskonna õppejõud Timo Kikas (füüsikalise keemia instituudist), Ülle Kikas (keskkonnafüüsika instituudist) ning bioloogia-geograafiateaduskonna lektor Illar Leuhin (molekulaar- ja rakubioloogia instituudist). Rahvusvahelisel olümpiaadil osalemist finantseeris Haridus- ja Teadusministeerium, sõitu toetasid ka Tallinna ja Narva linnavalitsus.

Eesti osales EL loodusteaduste olümpiaadil ka eelmisel aastal ning siis saabus üks kahest Eestit esindanud võistkonnast koju hõbemedalitega.

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist