TÜ teaduskooli võistkond naases rahvusvaheliselt matemaatikaolümpiaadilt pronksiga

Diplomiga hinnati ka Heiki Niglase (Tallinna 37. Keskkool), Rauno Siinmaa (Pärnu Koidula Gümnaasium) ning Kairi Kangro ja Toomas Kripsi (mõlemad Hugo Treffneri Gümnaasium) lahendusi. Kokku osales olümpiaadil 95 võistkonda 520 osavõtjaga.

Võistkonna ühe mentori, TÜ vanemteadur Mart Abeli hinnangul annab olümpiaadi raskustasemest tunnistust võitja punktiskoor - kui tavaliselt on võitja(d) saanud maksimumtulemuse, siis sel aastal saavutas võitjaks tulnud Venemaa võistleja võimalikust 42st punktist 37. "Meie Nikolai saavutatud 16 punkti andis kindla pronksikoha. Kõigi võistlejate tulemusi arvestades oli Eesti võistkonna punktisumma 95 võistkonna seas 57. kohal," ütles Abel.

Eesti võistkond valiti välja Eesti matemaatikaolümpiadi paremikule korraldatud valikvõistlusel. TÜ Teaduskoolis toimunud õppesessioonidel olid noorte treeneriteks TÜ õppejõud ja üliõpilased, kellest enamikul ka endal varasem rahvusvahelise olümpiaadi kogemus. Eesti võistkonnad osalevad rahvusvahelistel matemaatikaolümpiaadidel alates 1992. aastast. Matemaatikas, kus konkurents kõige suurem, on meie noorte paremad tulemused olnud hõbemedalid 1998. ja 2001. aastal ning kaks hõbedat 2002. aastal.

Võistkonna sõitu finantseeris Haridus- ja Teadusministeerium. Noorte matemaatikute erialast arengut on sel aastal toetanud ka Hansapank ja Skype.

Olümpiaadi koduleht: http://www.imo2007.edu.vn

Lisainfo: TÜ vanemteadur Mart Abel, tel 566 233 849