TÜ teaduslaagrist võtab osa üle 200 lapse

Esmaspäeval, 23. juulil, läks Kloogarannas hooga käima järjekorras neljas TÜ teaduslaager. Teaduslaagris osaleb üle 200 lapse. Laagrilisi on kokku kogunenud üle Eesti: Kohtla-Järvelt, Nõost, Haapsalust, Tartust, Tallinnast, Rakverest ja mujaltki.

Esimeses vahetuses on 111 last 5.–7. klassist ning teises vahetuses 104 last 8.–9. klassist. Osalejad on jagatud umbes 20-liikmelistesse rühmadesse, mis rotatsiooni käigus tegelevad erinevatel päevadel erinevate teemadega – füüsika, bioloogia, materjaliteadus, keemia ning akustika.

Teaduslaagri projektijuhi Mariin Kärbi sõnul algas esimene laagripäev küll paduvihmaga, kuid sellest hoolimata oli lastel rõõmus meel. „Igal õhtul toimuvad meelelahutuslikud-sportlikud mängud ning osalejatel paluti kaasa võtta ka enda muusikainstrumente, et õhtuid elava muusika saatel mööda saata. Laagri esimese päeva õhtul oli juba kuulda kitarrimängu,“ lisas Kärp.

Kärp ütles, et „huvi osalemise vastu oli sel aastal väga suur, nagu see on ka olnud eelmistel aastatel ning kahjuks oli ka neid, kes sel korral laagrisse ei mahtunud.“

Suvine lastele ja noortele mõeldud TÜ teaduslaager, mida korraldab Tartu Ülikool koostöös Eesti Füüsika Seltsiga, toimub sel aastal juba neljandat korda. Laagrilised askeldavad Kloogaranna noortelaagris 23. juulist 5. augustini.

Laagri koduleht: www.teaduslaager.ee

Lisainfo: Mariin Kärp, TÜ Teaduslaagrid projektijuht, tel 58163716, mariin.karp@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja