TÜ teadusprorektor asutas fondi täppisteaduste üliõpilaste toetuseks

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40754","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli teadusprorektor Kristjan Haller asutas TÜ Sihtasutuse juurde Loova Täppisteaduse Fondi, mille eesmärk on koguda ja vahendada toetusi Tartu Ülikooli täppisteaduste (füüsika, keemia, matemaatika) üliõpilastele, kelle tegevus paistab silma loovuse ja uudse lähenemise poolest.

Sihtasutuse juhataja Ruth Kotsari sõnul on viimastel aastatel üha rohkem neid inimesi nii ülikooli sees kui ka väljaspool, kes isiklike tähtpäevade puhul paluvad oma külalistel kingituste asemel teha annetus mõnda fondi. Nii on ka Loova Täppisteaduse Fondi sünd seotud teadusprorektor Kristjan Halleri juubeliga.

Fondi algatades rõhutas Haller, et tahab toetada mitte ainult sellist tudengit, keda me õppimises edukaks peame, vaid just loovalt probleemidele lähenevat õppurit, kellel on säravaid ideid ja tahet ning teadmisi neid ellu viia.

"Selline algatus tuleb just õigel ajal, sest täppisteadused on meil laiemalt tähelepanu all ja vaja on suurendada huvi nende valdkondade vastu. Samas ei ole sihtasutuses senini ühtegi spetsiaalset fondi füüsikutele ja matemaatikutele," selgitas Kotsar.

Loova Täppisteaduse Fond on avatud fond, mis tähendab, et sinna saavad annetusi teha kõik, kellele täppisteadused ja fondi idee on südamelähedased. Toetada saab ülekandega Tartu Ülikooli Sihtasutuse pangakontole nr 221010373441, kirjutades märksõnaks Loova Täppisteaduse Fond. Fondi tehtud annetused on tulumaksuvabad.

Fondi asutaja Kristjan Haller on sündinud 12. juulil 1949 ja lõpetanud Tartu Ülikooli 1973. aastal teoreetilise ja biofüüsika erialal. 1982. aastast on Kristjan Haller füüsika-matemaatikakandidaat. Ta on töötanud üle 30 aasta TA (hiljem TÜ) Füüsika Instituudis, sh kümme aastat direktorina, juhtinud Euroopa Liidu ja Eesti teaduse tippkeskust ning olnud ka haridus-ja teadusministeeriumi asekantsler. 2007. aastast on Kristjan Haller TÜ teadusprorektor ja 2008. aastast Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu liige.

Lisainfo: Ruth Kotsar, TÜ Sihtasutuse juhatuse liige, tel 5216820, ruth.kotsar@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja