TÜ Tehnoloogiainstituudi direktoriks sai Erik Puura

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41284","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Dr. Puura sõnul jäävad kõik TÜTI teadus- ja arendusprojektid jätkuvalt suunatuks uute tehnoloogiliste lahenduste loomisele ning erilist tähelepanu pööratakse seejuures intellektuaalomandile ja selle kaitsele ning turundusele. Samuti panustab TÜTI aktiivselt teadmistepõhise majanduse arengusse nii arvamusliidrina kui koostööprojektide kaudu ettevõtetega.

"Juba sel sügisel käivitub instituudis doktoriõpe, doktorandid saavad seejuures lisaks erialakoolitusele teadmisi ja oskusi intellektuaalomandi ja ettevõtluse valdkondades. Oma projektide kaudu jätkab instituut ka Eestist mujale maailma siirdunud teadlaste tagasitoomist ning kujundab töökeskkonda, mille vastu tekiks huvi ka välisteadlastel," ütles Puura.

Erik Puura on sündinud 1964. aastal. Tartu Ülikooli lõpetas ta 1989. aastal ning jätkas õpinguid Manchesteri Ülikoolis ja Stockholmi Kuninglikus Tehnikaülikoolis, kust sai 1998. aastal ka doktorikraadi. Alates 2004. aastast on Erik Puura olnud TÜ Tehnoloogiainstituudi asedirektor ning keskkonnatehnika arenduskeskuse juhataja. Tema teadustöö põhisuunad on muuhulgas bio- ja keskkonnateadused, keskkonnaseisundit ja keskkonnakaitset hõlmavad uuringud, loodusteadused ja tehnika ning keskkonnaohtlikke aineid käsitlevad uuringud.

TÜTI senine direktor Mart Ustav jätkab teadustööd TÜ Tehnoloogiainstituudis professorina ja hakkab koos teiste biomeditsiini valdkonna teadlastega tegelema selle valdkonna teaduse tippkeskuse ning tehnoloogia arenduskeskuse ülesehitamisega.

Lisainfo: Erik Puura, tel 737 4802, 506 9882, erik.puura@ut.ee

Anneli Maaring