TÜ tervishoiu instituut avas rahvatervishoiu raamatukogu

Tartu Ülikooli tervishoiu instituut avas täna Eesti esimese internetipõhise rahvatervishoiu raamatukogu (RaTeRa), kuhu on koondatud ligi 500 Eestis alates aastast 2000 valminud tervise valdkonna publikatsiooni. Raamatukogu täieneb pidevalt.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39996","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]RaTeRa eesmärk on koondada ja süstematiseerida rahvatervishoiu alast informatsiooni. "Veebipõhist raamatukogu looma ajendas meid tõdemus, et tervise valdkonna info on Eestis väga killustunud ning seetõttu tuleb otsusetegijatel ja ennetustegevuse planeerijatel palju vaeva näha, et tööks vajalikku teavet kätte saada," ütles Tartu Ülikooli tervishoiu instituudi projektijuht Triinu Tikas. "RaTeRa võimaldab leida enamuse Eesti tervisevaldkonda puudutavast infost ühest kohast ning seega peaks selle kasutamine aitama spetsialistidel märkimisväärselt aega kokku hoida."

Uude rahvatervishoiu raamatukokku koondatakse jooksvalt tervise valdkonnas valminud Eestit puudutavad uuringud ja analüüsid, raportid ja aruanded, hindamisdokumendid, magistri- ja doktoritööd, strateegiad ja arengukavad, statistikakogumikud ja raamatud. Enamik publikatsioone avaldatakse veebilehel täistekstidena.

Huvipakkuva teabeni jõudmiseks pakub RaTeRa mitmeid võimalusi: märksõnaotsing, detailotsing, valdkondlik jaotus; pealkirja, väljaandmise aja ja autori järgi sirvimine. "RaTeRa suurimaks eeliseks teiste kogude ees on kiirus ja mugavus publikatsioonide leidmisel," ütles Tikas.

Raamatukogu pakub võimalust tellida ka kvartaalset uudiskirja, mis viib teabe uusimatest publikatsioonidest regulaarselt huvilisteni.

Rahvatervishoiu raamatukogu loomist on rahastatud Norra Finantsmehhanismist projekti "Epidemioloogia õpe ja terviseinfo analüüs" raames.

Rahvatervishoiu raamatukogu asub internetis aadressil rahvatervis.ut.ee

Vaata ka:
RaTeRa Infokiri spetsialistidele.pdf
RaTeRa Infokiri üliõpilastele.pdf

Lisainfo:
Triinu Tikas, "Epidemoloogia õpe ja terviseinfo analüüs" projektijuht, tel 625 4580, e-post triinu.tikas@ut.ee



Mehis Tuisk
Tartu Ülikool
pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 581 04 946
e-post: mehis.tuisk@ut.ee