TÜ tudengid on Euroopa õiguse harjutuskohtu võistlusel taas edukad

Euroopa liidu õiguse valdkonna tippvõistluseks on Euroopa liidu õiguse harjutuskohtu võistlus. Teist aastat järjest pääses Tartu ülikooli õigusteaduskonna meeskond Euroopa õiguse harjutuskohtu (European Law Moot Court – ELMC) võistluse regionaalfinaali.

Tartu ülikooli õigusteaduskond on pikaajalise kogemusega rahvusvahelistel harjutuskohtu võistlustel osaleja. Tänavu osaleb TÜ meeskond koosseisus Kristiina Rebane, Joanna Paabumets, Triin Tigane, Sten-Andreas Ehrlich, kes läbisid edukalt kirjaliku vooru ning osalevad 31. jaanuaril 2013 Hollandis Leideni ülikoolis toimuval regionaalfinaalis. Igast neljast regionaalfinaalist valitakse välja üks võistkond, mis pääseb Luksemburgis Euroopa liidu kohtu juures toimuvasse finaali. Hetkel käivad ettevalmistused, et Leidenis hästi esineda.

Eelmisel aastal saavutas TÜ tiim regionaalfinaalis neljanda koha. Meeskonnaliige Viktor Nikonov võitis kohtujuristi kategoorias regionaalfinaali ning pääses lõppvooru Luksemburgis.

Võistkonda juhendab TÜ EL õiguse dotsent Carri Ginter, lektor René Värki ja Merike Saarmanniga õiguskantsleri kantseleist. Ettevalmistusel olid abiks ka eelmisel aastal ELMC-il edukalt esinenud Maria Pihlak ja Viktor Nikonov.

Esimene Euroopa liidu õiguse harjutuskohtu võistlus toimus õppeaastal 1988/1989. Sellel õppeaastal on tegemist 25. juubelivõistlusega, kus osaleb üle 80 võistkonna erinevatest ülikoolidest üle maailma. Võistlus koosneb kirjalikust voorust, regionaalfinaalist erinevates ülikoolides Euroopas ja lõppfinaalist, mis toimub Euroopa liidu kohtu ruumides.

Vaata lisaks harjutuskohtu kodulehelt www.elmc.org.

Eelmise aasta võistkonna tegemistest saad lugeda Tartu Postimehest, ERR-st ja Õpetaja Lehest.

Lisainfo: Carri Ginter, tel: 5018498, e-post: carri.ginter@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja