TÜ üliõpilased lendavad Ameerikasse äriideid arendama

Juba viiendat korda toimub Eesti ja Ameerika Ühendriikide ülikoolide koostöös sündinud äriarendusprogramm NGAL® (Network Globally, Act Locally). Tänavune programm saab alguse 2. juunil Tartus, jätkub Tallinnas ja lõppeb 14. juunil Charlestonis USA-s.

NGAL® on ambitsioonikas ja suure mõjusfääriga äriarendusprogramm. Tiimid on pärit kahest Eesti ülikoolist (Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool) ja kolmest USA ülikoolist (College of Charleston, Nebraska Wesleyan University ja The Citadel, Military College of South Carolina). Igast ülikoolist osaleb kaks tudengimeeskonda. Tartu Ülikooli esindavad sel aastal Ideelabori äriideede arendusprogrammist "Starter" väljakasvanud meeskonnad Timewire ja io_developers.

Io_developers arendab prille, mille fookust saab mobiilirakenduse abil reguleerida. Neil on valmis ehitatud esimene prototüüp, mida esitleti 17. mail äriideede võistlusel Kaleidoskoop. Žürii hindas io_developers ideearendust esikoha vääriliseks. Meeskonda kuuluvad Elchin Aghazadia, kes õpib Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas innovatsiooni ja tehnoloogia juhtimist, ja Murad Mammadov, kes õpib Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis tarkvaratehnika erialal. Enda sõnul soovivad nad NGAL-i programmis ennekõike oma ärimudelit arendada ja asjatundjatelt head nõu saada.

Meeskond Timewire arendab tarkvara, mis aitab jälgida arvutis tehtud tegevustele kulutatud aega. Eestvedajad on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi üliõpilased Rimante Valancauskaite ja Karl Martin Teras, kes õpivad informaatika erialal. Nemad ootavad programmilt kõige enam uute ja huvitavate inimestega kohtumist.

Eelmisel aastal sai Tartu Ülikooli meeskond ResDec sama programmi käigus äriideede esitlemise võistlusel teise koha ja preemiaks 2500 USA dollarit. ResDec (varasema nimega rEstFinder) soovib tuvastada kiiremini ja kulutõhusamalt antibiootikumiresistentsust ning pakkuda klientidele situatsioonispetsiifilisi lahendusi.

NGAL-i programmiga saab end kursis hoida Ideelabori kodulehel ja sotsiaalmeedias.

Projekti elluviimist toetab Harry and Reba Huge Foundation.

Lisateave: Andres Vaher, TÜ Ideelabori kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5558 7359, andres.vaher@ut.ee