TÜ USUTEADUSKONNA DEKAANIKS VALITI PROF RIHO ALTNURME

15 valimiskogu liikmest oli kohal 12 ning prof Riho Altnurme poolt hääletas 12 valimiskogu liiget. Riho Altnurme ütles, et nõustus dekaaniks kandideerima, kuna mitmed lugupeetud kolleegid soovitasid tal sellel ametipostil jätkata, millest võib järeldada, et teaduskonna juhtimine on viimastel aastatel olnud edukas.

Riho Altnurme on sündinud 1969. aastal Kohtla-Nõmmel. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli 1994. aastal ajaloolasena, kaitsnud TÜ usuteaduskonnas 1997. aastal teoloogiamagistri kraadi ja 2000. aastal teoloogiadoktori kraadi. 2005. aastal valiti Riho Altnurme Tartu Ülikooli kirikuloo korraliseks professoriks. Ta on Commission Internationale d'Historie Ecclésiastique Comparée (Võrdleva Kirikuloo Rahvusvaheline Komisjon /CIHEC/) Eesti sektsiooni esimees ja Wissenschaftliche Gesellschaft für Theologie (Teaduslik Teoloogiaselts Saksamaal) liige, ühtlasi ka Eesti Kirikuloo Seltsi esimees ja Nõukogude Perioodi Ajaloo Uurimiskeskuse nõukogu liige.

Prof Riho Altnurme kandidatuuri esitasid ühiselt süstemaatilise usuteaduse prof Anne Kull, praktilise usuteaduse prof Tõnu Lehtsaar ja võrdleva usuteaduse prof Tarmo Kulmar.

INFO: TÜ usuteaduskonna dekanaadi juhataja Inta Ööpik, tel 737 5300

Liina Jürgen