TÜ valitsus tegi ettepaneku lõpetada läbirääkimised Akadeemiaga Nord

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39614","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli valitsuse 8. juuni istungil jõuti seisukohale, et ülikoolil ei ole võimalik jätkata läbirääkimisi Akadeemia Nord ühinemiseks ülikooliga, kuna õppekavade üleminekuhindamise tulemused ei võimalda ühinemisprotsessi läbi viia Akadeemia Nord soovitud tingimustel.

Tartu Ülikooli õppeprorektori professor Birute Klaasi sõnul olid läbirääkimised Akadeemiaga Nord algselt väga konstruktiivsed, ent Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri komisjoni üleminekuhindamine näitas, et kõik Akadeemia Nord õppekavad ei saanud positiivset hinnangut. "Olukorras, kus akadeemia psühholoogia õppekava sai negatiivse hinnangu ning marketingi ja reklaami õppekava sai jätkamise õiguse vaid tähtajaliselt , oleks akadeemia õppetegevuse ühildamine Tartu Ülikooli akrediteeritud õppekavadega väga keeruline," selgitas Birute Klaas.

Mõlemad institutsioonid alustasid rektor Alar Karise sõnul liitumisläbirääkimisi heas usus. Ka ülikooli nõukogu otsustas 28. mai istungil jätkata liitumisläbirääkimisi, ent selgete tingimustega, et Akadeemia Nord liitumisel tuginetakse vaid ülikoolis kehtestatud kriteeriumitele ja korrale nii õppekavadele ja õppejõududele esitatavate kvaliteedinõuete, juhtimise kui ka muude aspektide osas. "Akadeemialt Nord on tänaseks laekunud aga vastus, kus paraku ei peeta Tartu Ülikooli nõukogu seatud tingimusi vastuvõetavaks," täpsustas rektor Alar Karis läbirääkimiste lõpetamise tagamaad.

Prof Birute Klaasi sõnul on ülikool valmis vastu võtma aga Akadeemia Nord üliõpilased, kes avaldavad soovi varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise (VÕTA) korras täita Tartu Ülikoolis kehtivatel tingimustel meie õppekava. "Kes ülikooli õppekavade kriteeriumid täidavad, saavad oma õppetöö edukalt Tartu Ülikooli diplomiga lõpetada," andis Birute Klaas teada kõikidele akadeemia üliõpilastele.

Ka TÜ õigusteaduskonna, majandusteaduskonna ning sotsiaal- ja haridusteaduskonna dekaanid kinnitasid oma valmisolekut nende üliõpilaste ülevõtmiseks, kes soovivad ülikooli õppekavade kriteeriumite täitmisega Tartu Ülikooli diplomiga lõpetada.

Lisainfo:
Prof Birute Klaas, Tartu Ülikooli õppeprorektor,tel 737 6201, 506 9749, birute.klaas@ut.ee

Illari Lään
Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuht