TÜ vastuvõtt: sisseastujaid huvitavad tööturul perspektiivikad erialad

Tartu ülikoolis jätkub uute tudengite vastuvõtt. 26. juuni hommiku seisuga oli 3830 õppekohale esitatud enam kui 5000 sisseastumisavaldust. Kõige suurem on üliõpilaskandidaatide huvi arstiteaduse, õigusteaduse, informaatika, füsioteraapia ja hambaarstiteaduse vastu.

„Avalduste suur arv pole Tartu ülikooli eesmärk, küll aga on seda tudengikandidaatide võimekus. Tartu ülikooli pääsemine ei ole lihtne, sest võrreldes teiste ülikoolidega on meil Eesti kõige kõrgem sisseastumislävend, mis toob vastuvõtuperioodi lõpuks Tartu ülikooli õppima vaid kõige võimekamad tudengikandidaadid. See on ka meie prioriteet – võtta vastu parimad kandidaadid, kel on süvendatud huvi oma haridustee kujundamisel,“ sõnas Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik.

Kõige rohkem on esitatud avaldusi arstiteaduse (425), õigusteaduse (279), informaatika (176), füsioteraapia (170) ja hambaarstiteaduse (150) erialale. „Ka möödunud aastal oli erialadega seotud TOP 5 sama. Need on perspektiivikad erialad, mille järele on tööturul aasta aastalt tugev nõudlus ning mille puhul on äärmiselt oluline õppekvaliteet,“ rõhutas Hallik, lisades, et seepärast on ka Tartu ülikooli diplom nendel erialadel kvaliteedimärk, mida tööandjad usaldavad.

Kõrghariduse esimesele astmele õppima asumiseks on esitatud 3316 avaldust, magistritasemele 1378 avaldust ning doktorantuuris õpingute jätkamiseks 310 avaldust.

Olulisemad kuupäevad:

• 2. juulini – avalduste esitamine internetis sisseastumise infosüsteemis SAIS
  • 29. juunist 3. juulini – avalduste esitamine isiklikult Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna õppehoones (Jakobi 2-114) või kolledžites
  • kuni 15. juuli – sisseastumiseksamid (vastavalt õppekava vastuvõtutingimustele)
  • 17. juuli – avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAISis. Vastuvõtu käigus vabaks jäänud õppekohti täidetakse 19. augustini
  • 20. juuli - õppimatuleku kinnitamise esimene tähtaeg. Alates 20. juulist vastuvõetud üliõpilaskandidaadid peavad õppimatuleku kinnitama kahe päeva jooksul
  • 31. august – õppeaasta avaaktus

Vaata lisa Tartu ülikooli sisseastumisveebist.

Lisainfo: Kaja Karo, Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialist, tel: 737 6391, 505 3468, e-post: sisseastumine@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja