TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktoriks valiti Iñaki Sandoval Campillo

Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktoriks valiti Iñaki Sandoval Campillo, kes praegu töötab Barcelonas asuva Liceu konservatooriumi professori, jazziosakonna juhataja ja magistriõppe dekaanina. Direktor astub ametisse 1. septembril.

Kultuuriakadeemia direktoriks kandideerisid TÜ regionaalplaneerimise dotsent, varasem TÜ Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa ja Iñaki Sandoval Campillo. Uue direktori valis Viljandi kultuuriakadeemia 25-liikmeline valimiskogu, mis koosnes Viljandi kultuuriakadeemia nõukogu ja nõunike kogu liikmetest.

Valimiskogu otsuse kinnitas 30. juulil Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm.

Viljandi kultuuriakadeemia praeguse direktori Anzori Barkalaja ametiaeg lõpeb 31. augustil. Iñaki Sandoval Campillo astub ametisse 1. septembril.

Iñaki Sandoval Campillo on kaitsnud filosoofiadoktori kraadi Universitat Autònoma de Barcelona’s 2013. a (PhD kunstiajaloos ja muusikateaduses), läbi viinud õppetööd lektorina Pamplona konservatooriumis ja õppeassistendina Las Vegase Nevada ülikoolis. Iñaki Sandoval Campillo on tunnustatud jazzpianist, millest annavad tunnistust arvukad kontserdid ning albumid.

Direktori valimised toimusid teist korda pärast seda, kui Tartu ülikooli rektor Volli Kalm ei kinnitanud Viljandi kultuuriakadeemia nõukogu ja nõunike kogu liikmetest koosneva valimiskogu 22. juuni otsust valida direktoriks Garri Raagmaa.

Otsuse aluseks oli kultuuriakadeemia valimiskogu liikme Helir-Valdor Seederi vaidlustus direktori valimise protseduurile. Vaides viidati asjaoludele, et kultuuriakadeemia direktori valimise reglement on vastuolus kultuuriakadeemia põhikirjaga. Samuti rakendati ebakorrektselt hääletamisel ülikooli salajase hääletamise korda.

Uus hääletus toimus 24. juulil kell 14.00 Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia peahoones, mille tulemusena valiti direktoriks 14 pooltäälega hispaanlane Campillo.

Lisainfo: Mart Meri, valimiskogu esimees, tel: 5127314.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja