TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsutudengid esitavad täna Kanuti Gildis oma diplomitöid

Kultuuriakadeemia lõpukursuse üliõpilane Henri Hütt esitleb oma lavastust "The Reader". Tantsu ja audiovisuaalse kunsti vahelisi seoseid käsitlevas etenduses saab näha, mis juhtub, kui koostööd teevad muusik (Roland Karelson), tantsija (Henri Hütt) ja maalikunstnik (Mihkel Ilus). Etenduse autor on inspiratsiooni saanud virtuaalsest maailmast ja inimkaugusest. "Viimasel ajal olen tegelenud seoste leidmisega tantsu ja audiovisuaalse kunsti vahel," ütles Hütt.

Liis Ilula diplomitöö kannab pealkirja "älis mnimedemaal". Etendus on inspireeritud Lewis Carrolli raamatust "Alice Imedemaal". Laval on veider teejoojate laudkond. Etenduse autori sõnul proovib ta läbi tantsu- ja kehakeele jutustada seda lugu nii, nagu tema seda mõistab. "Iga vaataja võib sealt sootuks muud näha ning välja lugeda," ütles Ilula. "Kui tahate, on laval Imedemaa tegelased, kui tahate siis hoopis mingi muu kamp!"

Henri Hütt on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia koreograafiaüliõpilane, kes on õpingute ajal käinud end täiendamas muuhulgas Prantsusmaal ning osalenud mitmetes kunstiprojektides üle Euroopa. Tema loomingut mõjutavad teemad on elektroonilisele kunstile baseeruvad iseloomutus, konflikt ja teadusfantastika.

Liis Ilula on TÜ VKA tantsukunsti viimase kursuse tudeng. Ilula loomingut mõjutab enim huvi teatri ja tantsu vaheliste seoste vastu. Oma loomingus uurib ta kehakeele võimu ning püüab vastata küsimusele, kuidas jutustada lugu ilma sõnade ja hääleta.

Etendusi on võimalik näha ka 23. aprillil kell 19.30 kultuuriakadeemia mustas saalis.

TÜ VKA lavakunstide osakonnas saab õppida kolmel õppekaval – tantsukunsti, teatrikunsti ja teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekaval, milles on võimalik omandada kõrgharidus üheksal erialal: tantsuõpetaja, koreograaf, näitleja, lavastaja, harrastusteatri juht, valguskujundaja, dekoraator-butafoor, lavastuskorraldaja ja teatrite multimeediaspetsialist. Tantsukunsti õppe ajalugu Viljandis ulatub tagasi aastasse 1960. Hetkel õpib tantsukunsti õppekaval üle 50 tudengi, kes tegelevad aktiivselt ka loometööga.

Lisainfo: Kristine Liiva, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia avalike suhete juht, tel 43 55254,
5145843, e-post kristine.liiva@ut.ee

Mehis Tuisk