TÜ virtuaaltuurile lisandus tähetorni vaade

Tartu Ülikooli kevadel valminud innovaatilisele 360-kraadise vaatega panoraamfotode virtuaalsele jalutuskäigule lisandusid panoraamid äsja renoveeritud Tartu tähetornist.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38434","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Aprilli lõpus avas oma uksed renoveeritud Tartu tähetorn, mida saab nüüd külastada ka virtuaalselt www.ut.ee/virtuaaltuur.

Tähetorni panoraamis onkolm vaadet – tähetorn ja selle ümbrus väljast, fuajee ning idasaal. Fuajees on märkimisväärseimad Struwe geodeetilise kaare punkt põrandal ja kaare suur seinajoonis. Idasaalis saab uudistada Fraunhoferi suurt refraktorit.

Virtuaalne jalutuskäik valmis 2011. aasta kevadel tutvustamaks külalistele ülikooli kuulsaid ajaloolisi hooneid, muuseume ning vaatamisväärsusi.

Virtuaaltuur on nii eesti kui ka inglise keeles ja selle teostas OÜ VirtuaalStuudio.

Lisainfo: Ingrid Maiste, TÜ turundusjuht, tel 737 6123, ingrid.maiste@ut.ee

Anneli Miljan