TÜ XI suveülikoolist võttis osa pea poole rohkem õppijaid

Tartu Ülikooli suveülikoolis õppijate arv suurenes hüppeliselt: kui läinud aastal osales suveülikooli eestikeelsetel kursustel 534 huvilist, siis tänavu tõusis nende arv juba 1023-ni. Kokku võttis suvekursustest osa 1155 inimest. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39314","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Populaarsemad eestikeelsed kursused ettevõtjate ja spetsialistide seas olid "Sissejuhatus hiina keelde, kultuuri ja ärieetikasse" ja "Coaching (arengutreening) töötajatele ja meeskonnale – miks ja kuidas". Haridustöötajate jaoks olid hinnatud kursused "Eesti Vabariigi (1918-1940) sisepoliitika", "Huvijuhtide suveakadeemia" ja "Värske pilk inglise keelt kõnelevate maade keeltele, kultuuridele ja keeleõpetuse metoodikale. Huvialakursustest meelitasid osalejaid enam "Jooksukool – valmistumine rahvajooksu ürituseks" ja "Maalimise suvekursus". Välismaalaste seas olid taas kord populaarseimad eesti keele kursused.

Tartu Ülikool on tõusnud Eesti suurimaks täiendusõppe korraldajaks. Aastas osaleb ülikooli täiendusõppes enam kui 1000 kursusel üle 20 tuhande õppija. Tänavu kasvas oluliselt ka ESF programmide, projektide, ministeeriumite jt rahastajate toetusel toimunud kursuste maht.

Arvestades õppijate soovidega, on kavas 2011. aasta jaanuaris-veebruaris esmakordselt korraldada ka talveülikool. Talveülikooli kursused on suunatud erinevatele sihtrühmadele, mh neile, kellele töö iseloomu tõttu suvel õppimine ei sobi .

Vaata talveülikooli kursuseid aadressil www.tk.ut.ee/talveylikool

Rohkem infot: www.suveylikool.ee

Lisainfo:
Marko Ojakivi, TÜ avatud ülikooli keskuse turundusspetsialist, tel 737 6209, mob 515 6142

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja