Tudengid ulatasid koroonakriisis koolidele abikäe

Tartu ja Tallinna Ülikool lükkasid käima vabatahtlike programmi, mille raames viiakse kokku ülekoormuses vaevlevad õpetajad ning õpetajakoolituse tudengid, kes on valmis neid abistama.

Käesoleva nädala alguseks oli Tartu ja Tallinna Ülikoolis õpetajaharidust omandavast enam kui kolmest tuhandest tudengist end vabatahtlikuks kirja pannud üle paarisaja. Abipalujaid on üle 80.

Tartu Tamme Gümnaasium oli agar oma soovist märku andma ja sinna õnnestuski saada kolm abilist.

„Koroonaajal läks matemaatikaga keeruliseks, seepärast tahtsime tudengeid matemaatikat õpetama,“ lausus direktor Ain Tõnisson. Matemaatikaõpetajaks õppijat ei saanud, küll aga tulevase füüsikaõpetaja. Tõnissoni sõnul on üks ühele õppes teretulnud igaühe abi, kes oskab ülesandeid lahendada ja on alles hiljuti õpilasena seda teinud.

„Julgustan teisi koole mitte ootama appi tingimata konkreetse aine õpetajaks õppijaid,“ sõnas Tõnisson, kes pani tähele, et juba esimesel veebikohtumisel oli noortel sära silmis. Kasu on kahepoolne: tudengid saavad praktikat, kool tutvustab neile oma tegevust, annab tööle tagasisidet. Ja mine tea, ehk leiavad noored pärast lõpetamist endale töökoha juba tuttavast koolist.

Loe artiklit edasi Õpetajate Lehest.