TULE programm osutus ülikooli pooleli jätnute seas populaarseks

10. jaanuaril lõppes Tartu Ülikoolis TULE programmi avalduste vastuvõtt. 2011. aasta kevadsemestril soovib kõrgharidusteed jätkata 181 inimest, kellele on pakkuda 109 õppekohta.

TÜ õppekorralduse peaspetsialisti Ülle Hendriksoni sõnul oli kandidaatidel kõige suurem huvi bakalaureuseõppe lõpetamise vastu, magistriõppes jätkamiseks esitati vähem avaldusi. "Kõige populaarsemaks osutusid humanitaarvaldkonna erialad − ajalugu, eesti- ja soome-ugri keeleteadus, inglise keel ja kirjandus. Ka õigusteaduse bakalaureuseõppesse esitati palju avaldusi," ütles Hendrikson.

TULE õppekohtadele vastuvõetud selguvad 4. veebruariks 2011. Uus võimalus TULE programmi õppekohtadele kandideerimiseks saabub 2011. aasta aprillis.

"TULE – tule uuesti, lõpeta edukalt!" on Haridus- ja Teadusministeeriumi programm, mis võimaldab kõrghariduse katkestanutel tasuta õpingud lõpetada. Programmi raames oodatakse kõrgharidust jätkama neid, kes on õpingud katkestanud õppeaastatel 2003/2004 kuni 2008/2009 ning kellel on läbitud vähemalt pool õppekavast, millele kandideeritakse.

Programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond ning selles osaleb 13 Eesti kõrgkooli.

Rohkem infot: /tule

Lisainfo: Ülle Hendrikson, TÜ õppekorralduse peaspetsialist, tel 737 5623, ulle.hendrikson@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja