Tule suvel observatooriumisse teadust tegema või ESTCube’i arendama, sest teadusmalev ootab innukaid õpilasi!

Tartu observatoorium ja ESTCube kuulutavad koostöös Tartu Hansa Rotary Klubiga välja kandideerimise seitsmendat aastat toimuvasse teadusmalevasse, mis tänavu kestab 2. juulist 17. augustini Tartu observatooriumis.

Teadusmalevas saavad õpilased võimaluse tutvuda observatooriumi teadustööga või osaleda satelliidi ESTCube-2 arenduses. Kandideerima oodatakse 9.–12. klassi õpilasi, sh tänavusi gümnasiste, kes suudavad näidata oma tugevat motivatsiooni ja häid teadmisi.

Osalejalt oodatakse huvi kosmosevaldkonna vastu ja rahvusvahelisse meeskonda sulandumiseks on vajalik piisav inglise keele oskus. Malevasse valitud õpilasi toetatakse stipendiumiga, mis aitab katta majutus- ja toitlustuskulud.

Kandideerimiseks tuleb saata hiljemalt 30. aprillil vabas vormis avaldus ja motivatsioonikiri (kuni üks A4) aadressile teadusmalev2018@ut.ee. Motivatsioonikirjas tasub nimetada ära senised saavutused reaalteaduste vallas, näiteks osalemise olümpiaadidel, ainevõistlustel või saates „Rakett 69“, elektroonika ja programmeerimisega seotud projektid või füüsika- ja matemaatikahinded koolist. Et valituks osutumise võimalust suurendada, võib saata ka näite enda tehtud tööst, näiteks projektist elektroonika, tarkvara, mehaanika või teaduse vallas.

Lisainfot teadusmaleva sisu, korralduse ja kandideerimise kohta võib küsida e-posti aadressilt teadusmalev2018@ut.ee.

Maria Kristiina Prass
Tartu Ülikooli avalike suhete spetsialist