Tulekul on Tartu Ülikooli teaduslaager

Eelkõige on laagrisse oodatud lapsed, kes tänavu kevadel lõpetavad 6.- 7. klassi, kuid eraldi rühmas pakutakse tegevust ka edasijõudnud õpilastele (8. klass ja vanemad).

Teaduslaagri raames korraldatakse ka külalistepäev noorematele õpilastele ja kõigile teistele huvilistele – sel päeval on Kloogaranda oodatud lapsed koos vanematega , et teha esimest tutvust teadusetegemise ja –tegijatega. TÜ teaduslaagri külalistepäev toimub 15. juulil.

Igal laagripäeval on oma temaatika – füüsika, bioloogia, materjaliteadus, robootika, keemia, keskkonnauuringud, raketiteadus. Lastele tutvustatakse päevateemat praktilistes töötubades, kus tegevus toimub 20-liikmelistes rühmades. Õhtuti toimuvad laagrilistele sportlikud ja meelelahutuslikud ettevõtmised.

Laagri töökeeleks on eesti keel. Lapsi toitlustatakse neli korda päevas ja majutatakse kämpingumajades.

Teaduslaagri osalustasu on 1500 krooni. Külalistepäeval osalemine on tasuta.

TÜ teaduslaagris osalemiseks palume registreeruda laagri kodulehel www.teaduslaager.ee. Registreerumine toimub põhimõttel "kes ees, see mees" kuni kohad täituvad.

Kohtumiseni teaduslaagris!

Laagri läbiviimist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskond. Laagrit korraldavad TÜ teaduskool ning Eesti Füüsika Selts. Sama meeskond korraldas 2008-2009 õppeaasta sügisvaheajal esimese TÜ linnalaagri ja eelmise aasta teaduslaagri.

Lisainfo: Kaido Reivelt, laagri vanem, 514 3349, info@teaduslaager.ee, www.teaduslaager.ee

Kadri Kirst
avalike suhete peaspetsialist