Tulemas on ajalootund globaalsete kriiside mõjust ühiskonnaprotsessidele

Sel aastal tähistatakse 9. mail toimuvat Euroopa päeva koroonaviirusest tingitud eriolukorrast tulenevalt tagasihoidlikumalt kui tavaks. Samas väärib meenutamist, et just tänavu täitub Euroopa ühendamisele aluse pannud Schumani deklaratsioonist 70 aastat. Selle ajaloo mõistes murrangulise sündmuse tähistamiseks toob Tartu Ülikooli teaduskool 6. mail huvilisteni ajalooloengu „Euroopa ühendamine ja globaalsed kriisid”, mis seob kaks aktuaalset päevateemat.

Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi uusima aja dotsent Kaarel Piirimäe (PhD) võtab loengus luubi alla Euroopa ühendamisele viinud ajaloolised sündmused, analüüsides käesoleva koroonapandeemia valguses 20. sajandi esimese poole globaalsete kriiside, nagu 1929. aastal alanud suure depressiooni ja kahe maailmasõja, mõju integratsiooniprotsessile.

Loeng kestab umbes 30 minutit, millele järgnevalt saavad huvilised küsida dotsent Piirimäelt selgitavaid küsimusi.

Tasuta ajalootund algab kell 11.00 ja seda on oodatud kuulama ennekõike gümnaasiumiõpilased, ent samas ka kõik teised ajaloo- ja ühiskonnahuvilised.

Veebipõhine ajalootund korraldatakse Microsoft Teamsi keskkonnas ning see on jätkuks 13.–17. aprillini toimunud teaduskooli videoloengute nädalale.

Loengu kuulamiseks tuleb vajutada teaduskooli kodulehel asuval loengu lingil. Avanevas aknas valige „Watch on the web instead/Vaata hoopis veebis“ ning seejärel „Join anonymously/Liitu anonüümselt“.

Videoloeng toimub koostöös Euroopa Parlamendi Eesti bürooga ning on osa selleaastase Euroopa päeva ürituste sarjast.

Lisateave: Marek Järvik, TÜ teaduskooli arendus- ja koostöö peaspetsialist, 517 7091, marek.jarvik@ut.ee