Tulevaste tudengite tuleproovil testis oma teadmiseid 966 kõrgharidushuvilist

Kolmapäeval pakkus Tartu ülikool esmakordselt võimalust lahendada akadeemilist testi elektroonselt juba märtsikuus. Oma teadmised otsustas proovile panna 966 inimest 107 koolist, kellest 188 ületasid vastuvõtuks vajaliku 65 punkti piiri ja kindlustasid endale koha Tartu ülikoolis.

22. märtsil avas Tartu ülikool kõigile kõrgharidushuvilistele uksed ülikooli õppimisvõimaluste ja tudengieluga tutvumiseks. Erinevalt eelmistest aastatest oli avatud uste päeval Tartus ning erinevates teistes maakonnakeskustes võimalik lahendada akadeemilist testi.

„Meil on hea meel, et võimalust akadeemilist testi märtsis lahendada ning sellega varakult endale koht ülikoolis tagada kasutati nii arvukalt. See näitab, et testi tõstmine kevadesse on kandidaadi seisukohast samm õiges suunas,“ sõnas Tartu ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma. „Rõõmu teeb testi kõrge osalusprotsent, vaid kümnendik registreerunutest jättis testile tulemata. Ja eriti hea meel on meil nende 188 testisooritaja üle, keda me täna võime õnnitleda Tartu ülikooli sisse saamise puhul.“

Akadeemilise testi alusel ülikooli õppekoha taganutest 139 lõpetab sel aasta gümnaasiumi päevases õppes, 4 lõpetab täiskasvanute gümnaasiumi, 1 kutseõppeasutuse ning 44 inimest on omandanud keskhariduse varem.

Akadeemilisel testil vähemalt 65-punktise tulemuse saanud on oodatud õppima enamikele Tartu ülikooli bakalaureuseõppekavadele. Õppimisvaliku tegemiseks on neil aega kuni juuni lõpuni, mil tuleb esitada avaldus õppekavale sisseastumiseks. Need, kes said testil vähem kui 65 punkti, on oodatud ülikooli kandideerima riigieksamite ja/või sisseastumiseksamite tulemustega.

Need, kes said akadeemilises testis vähemalt 40 punkti, pääsevad järgnevate erialade erialakatsetele:

-          ajakirjandus,

-          sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika

-          riigiteadused

Need, kes said vähemalt 50 punkti, pääsevad psühholoogia õppekava erialakatsele.

Kõik, kes ei sooritanud akadeemilist testi märtsis, kuid soovivad eelpool nimetatud erialadele kandideerida, saavad testi sooritada 4. juulil.

Täpseid sisseastumistingimusi vaata kõigi õppekavade juurest eraldi: http://www.ut.ee/et/sisseastumine/bakalaureus/oppekavad

Lisainfo: Tuuli Kaldma, TÜ vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp