TÜMRI avab ülikooli raamatukogus juubelinäituse

Neljapäeval, 13.mail kell 16 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogus näitus "20 aastat Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituuti".

Näitus annab väikese ülevaate instituudi ajaloost ning tutvustab uurimissuundi, millega teadlased hetkel tegelevad. Näituse koostamisel osalesid kõik instituudi õppetoolid ja ka tehnoloogiainstituudi molekulaar- ja rakubioloogia laborid. Näituse kunstnik on Eve Valper.

Väljapanek jääb avatuks 2. juulini.

Lisaks näitusele tähistab TÜMRI oma juubelit ka 20. aastapäeva konverentsiga, mis toimub19. mail algusega kell 10 Tartu Ülikooli aulas. Konverentsil esinevad Nobeli meditsiinipreemia 2001. aasta laureaat Sir Tim Hunt, Tartu Ülikooli geneetika professor Ain Heinaru, akadeemik Richard Villems ja doktor Viljar Jaks.

Konverentsi treiler ja päevakava: /792482.

Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituut (TÜMRI) loodi 1990. aastal, et ühendada molekulaar- ja rakubioloogiaalane teadus- ning õppetöö. Tänaseks kuulub instituudi koosseisu kümme õppetooli. 20 aasta jooksul on instituudist välja kasvanud mitu uut teadusasutust, ca 15 biotehnoloogiafirmat ning instituudi baasil on moodustatud kaks tippkeskust.

Lisainfo:
Ivika Pall, TÜ raamatukogu referent, tel 737 5780, ivika.pall@ut.ee
Teele Eensaar, TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi projektijuht, tel 737 5033, e-post teele.eensaar@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja