Tunnustatud eksperdid räägivad intellektuaalomandist tarkvaraarenduses

19. mail toimub Tartu ülikooli peahoones (Ülikooli 18-232) seminar intellektuaalomandist tarkvaraarenduses. Erikülalised – Jeremy Smith tunnustatud patendi- ja kaubamärgibüroost Kilburn & Strode ja Tim Harris juhtivast rahvusvahelisest advokaadibüroost Bird & Bird – jagavad oma kogemusi tarkvara patentimise ja litsentsimise vallas.

Jeremy Smith teeb ülevaate võimalikest intellektuaalomandi tüüpidest tarkvara puhul, keskendudes tarkvara patentimisele.

Tim Harris räägib tarkvaralitsentsidest, eeskätt vabadest tarkvara litsentsidest, ja nende kasutamisest tarkvaraarenduses.

Jeremy Smithi kogemustepagasisse kuulub taotluste koostamine ja menetlemine Euroopa patendiametis ja Ühendkuningriigi intellektuaalomandiametis. Ta on põhjalikult tegelenud ka vastulausete ja apellatsioonide menetlemisega Euroopa patendiametis. Oma töös puutub ta otseselt kokku väga erinevate klientidega alates idufirmadest kuni suurkorporatsioonideni erinevatelt aladelt. Praegu koordineerib ta ülemaailmset kiipkaartide valdkonna patenditaotlemise strateegiat, mis hõlmab enam kui 90 riiki.

Tim Harrisel on laialdased kogemused intellektuaalomandiõiguste loomise ja kasutamise vallas, sh teadus- ja arendustegevuses, litsentsimises ja tehnoloogiasiirdes. Samuti on ta nõustanud kliente intellektuaalomandi küsimustes mitmesugustel ettevõtlusega seotud teemadel, sh keerukad rahvusvahelised korporatiivsed ja finantstehingud ja esmased avalikud pakkumised väga erinevates sektorites.

Samuti on Harris olnud lähetatud töötaja Ernst & Youngis, kus tema ülesanne oli nõustada üldistes intellektuaalomandi ja kommertsküsimustes, sh infovabaduse seaduse, andmekaitse ja tarkvaralitsentside teemadel.

Lisainfo: Aitel Käpp, TÜ tehnoloogiasiirde talituse turundus- ja kommunikatsiooniekspert, tel: 737 6531, e-post: aitel.kapp@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja