Tunnustatud valetamise uurija räägib TÜ-s veebipõhise valetamise tuvastamisest

Kognitiivne lähenemine valetamisele on maailmas üha levinum. Nende uuringute sees on olulisel kohal uuringud, mille märksõnaks on reaktsiooniaeg. Üks selle valdkonna tunnustatud uurijatest, dr. Bruno Verschuere, viibib 19. jaanuaril Tartus ning annab kell 13 Lossi 36 ruumis 214 avaliku loengu.

Avalikul loengul tutvustab dr. Verschuere esimese online-vale avastamise uuringu tulemusi, mis nende uurimisrühma poolt läbi viidi. Kokku üle 2500 osalejaga viie uuringu põhjal saab väita, et veebipõhisel varjatud info tuvastamisel võib selline lihtne ja üldiselt tahtlikule kontrollile alluv nähtus nagu reageerimise aeg viidata usaldusväärselt valetamisele.

Loengu korraldab käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikool koostöös psühholoogia instituudiga.

Rohkem infot Bruno Verschuere kohta loe siit.

Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: Katre Sakala, TÜ käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikooli peaspetsialist, tel: 737 5337, 527 2117, e-post: katre.sakala@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja