TÜ/Rock võitis korvpalli Balti liiga pronksi

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41047","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]24. ja 25. aprillil Tartu Ülikooli spordihoones toimunud SEB Balti liiga lõppes TÜ/Rockile kolmanda kohaga kahe tugeva Leedu meeskonna Vilniuse Lietuvos Rytase ja Kaunase ´algirise järel. Nii kõrgele pole selles liigas veel ükski Eesti klubi jõudnud.

24. aprillil toimunud poolfinaalkohtumises oli TÜ/Rock vastamisi turniiri lõppedes teiseks jäänud ´algirisega. Tartlased kaotasid mängu 74:83. Võistlusliku mängu veel viimasel kahel minutil oli TÜ/Rockil võimalus seis viigistada, ent kapten Gert Kullamäe kolmepunktivise ei tabanud korvi.
Mängujärgselt nentis peatreener Indrek Visnapuu, et pettumus oli hinges, sest tartlased läksid mängu võitma. "Ent eks see näita klassivahet, kui ühel on rohkem mehi, kes suudavad vajalikul hetkel meeskonna välja vedada."

´algirise peatreener Gintaras Krapikas möönis, et mäng ei olnud kerge, eriti kuna TÜ/Rocki fännid elasid oma meeskonnale tuliselt kaasa.

Järgmise päeva pronksikohtumises alistas TÜ/Rock Riia ASK tulemusega 77:68. Algus ei olnud tartlastele paljutõotav, sest avaveerand kaotasid tartlased 11:29. Ka peatreener Visnapuu tunnistas, et meeskond alustas kolmanda koha mängu üsna halvasti. Teist veerandit jätkas TÜ/Rock aga võimsamalt ning näitas head korvpalli kuni kohtumise lõpuni.

Finaalturniirile tagasi vaadates ütles Visnapuu, et Balti liigas oli TÜ/Rockil väga hea hooaeg. Mitte küll maksimumtulemus, kuid sellelähedane. "Väga hea kolmas koht, eriti vaadates kaht esimest meeskonda," rääkis ta.

Balti liiga t¨empioniks tuli Lietuvos Rytas, alistades finaalkohtumisel ´algirise 97:74.