TÜs esineb Stanfordi ülikooli professor Keith Devlin

Esmaspäeval, 15. novembril esineb TÜ matemaatika-informaatikateaduskonnas avaliku loenguga USA tuntud matemaatik ja matemaatika populariseerija professor Keith Devlin, kes räägib videomängudest matemaatikahariduses. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39164","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Loeng toimub TÜ arvutiteaduste instituudis (Liivi 2, ruum 111) 15. novembril kell 14.15. Juttu tuleb sellest, et enamasti on matemaatika õppimist toetavad videomängud loodud põhioskuste treenimiseks ning meenutavad pigem sundabielu videomängude ja traditsioonilise pedagoogika vahel. Siiski kogemuste kasvades antud valdkonnas avaneb võimalus luua tõeliselt uut tüüpi hariduslikke mänge. Loeng keskendub sellele, milliseid pedagoogilisi ning kavandamispõhimõtteid kaasaegsete õppemängude arendajad järgivad ning kuidas see mõjutab õpetamisviise.

Keith Devlin on Stanfordi ülikooli H-STAR instituudi tegevdirektor ja kaasasutaja, Stanfordi uurimiskeskuse Media X võrgustiku kaasasutaja ja CSLI teadus- ja uurimiskeskuse vanemteadur. Ta on kirjutanud 28 raamatut ja avaldanud üle 80 teadusliku artikli, saanud mitmeid teaduspreemiaid ja tunnustatud California osariigi assamblee poolt "innovaatilise ja pikaajalise töö eest matemaatika ja sellega seotud loogika ja lingvistika alal".

Lisainfo: Jaak Vilo, bioinformaatika professor, tel 737 5483, jaak.vilo@ut.ee

Anneli Miljan