Üheksa Euroopa ülikooli esindajad asutasid Tartus konsortsiumi ENLIGHT

Konsortsiumi asutamisega soovivad selle liikmed kõrghariduse ümberkujundamise kaudu edendada elukvaliteeti, jätkusuutlikkust ja üleilmset koostööd.

Konsortsiumisse kuuluva üheksa Euroopa ülikooli (Gent, Göttingen, Tartu, Baskimaa, Bordeaux, Galway, Groningen, Uppsala ja Bratislava) rektorid allkirjastasid 28.–30. oktoobrini Tartus toimunud U4Society võrgustiku aastakonverentsil ühisavalduse, milles väljendavad oma valmisolekut esitada ühine Euroopa ülikoolide toetusmeetme projektitaotlus.

ENLIGHTi (European University Network to Promote Quality of Life, Sustainability & Global Engagement Through Higher Education Transformation) missiooniks on Euroopa kõrghariduse ümberkujundamine selliselt, et Euroopa üliõpilastest kujuneksid tõelised maailmakodanikud, kes tunnevad vastutust tegeleda ühiskonna ees seisvate suurte ülesannetega ning edendavad elukvaliteeti ja jätkusuutlikkust linnades ja kogukondades, võttes sealjuures arvesse linnastumisest ja kultuurilisest mitmekesisusest tulenevaid probleeme ja võimalusi.

Tihedas koostoimes kohalike sotsiaalmajanduslike keskkondadega asub ENLIGHT arendama ambitsioonikaid ja paindlikke võrgustikuüleseid õppekavu, mis põhinevad uusimatel teadusuuringutel ja keskenduvad innovatsioonile.

Oma eesmärkide saavutamiseks saab ENLIGHT kasutada konsortsiumi geograafilist, kultuurilist ja keelelist (11 ametlikku keelt) mitmekesisust ning toetuda võrgustike U4Society ja Euskampus pikaajalisele koostöökogumusele vastavalt Põhja- ja Edela-Euroopas.

Lisateave: Kristi Kerge, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, 529 7677, kristi.kerge@ut.ee