Üheksas rektori karika turniir Otepää golfikeskuses kujunes läbi aegade menukaimaks

Pühapäeval, 25. augustil peeti Otepää golfikeskuses üheksas Tartu Ülikooli rektori karika turniir, millel osales sada mängijat. Osaleda soovijaid oli märksa rohkem, ent sel korral seati piiriks just sümboolne arv 100, sest tänavu tähistab eestikeelne Tartu Ülikool sajandat aastapäeva.

Kell 13.30 astusid koos rektor Toomas Asseriga võistlustulle ka paljud tuntud ühiskonnategelased ja silmapaistvad Tartu Ülikooli vilistlased, nagu Maire ja Meelis Milder (Baltika), Marko Mihkelson (Riigikogu), Mart Habakuk (Estonian Business School), Verni Loodmaa (Eesti Hotellide ja Restoranide Liit), Juhan Kolk (Alexela) ning Tanel Tein (ImiD). Aukülalisena viibis kohal Toomas Tein, kes on üks rektori karika golfiturniiri ellukutsujatest.

Auhinnafond oli taas silmapaistev. Põhivõistluse võitjad said peale karika auhinnaks Nordica ja Golfikaubad.ee kinkekaardid. Tugevaimas võistlusklassis (HCP 0–18) võitsid turniiri naiste arvestuses Eva Peedimaa ja meeste arvestuses Peeter Kessa. Teises võistlusklassis (HCP 18,1–36) võidutsesid Gerli Rosenfeld-Aavik ja Meelis Milder. Ühisklassi (HCP 36,1–54) parimaks tunnistati Anneli Apuhtin ning teise koha saavutas ülikooli teadusprorektor Kristjan Vassil. Kõik võitjad viisid koju Tartu Ülikooli rändkarika. Pikima avalöögi tegid Rünno Vahlberg ning vilistlased Triin Anette Kaasik ja Jaak Vahi. Tartu Ülikooli osavaimaks valdkonnaks tunnistati ka sel korral sotsiaalteaduste valdkond.

Eriauhinnana oli Silberauto pannud hole-in-one-löögi eest neljandal rajal välja sõiduauto Mercedes-Benz A200 kaheaastase kasutusõiguse. Samal rajal peetud erivõistlusel „Lähim lipule“ olid täpseimad Varje Haavel ja Urmas Sokk, ent ühe löögiga palli auku saamisest jäi sel korral puudu pool meetrit.

Tartu Ülikooli rektori karika golfiturniiri traditsioon sai alguse 2011. aasta augustis ning esialgu oli turniir mõeldud üksnes ülikooli enda üliõpilastele, töötajatele ja vilistlastele. Alates 2014. aastast on võistlus avatud – osalema on oodatud kõik, kes tunnevad huvi Tartu Ülikooli ja golfi vastu. Järgmisel korral, 2020. aasta augustis peetakse kümnes ehk juubeliturniir.

Lisateave: Monika Õun, Tartu Ülikooli turunduse peaspetsialist, 737 6540, 5664 0356, monika.oun@ut.ee