Üks Euroopa parimaid näiteid ülikoolide ettevõtluskoostööst on Tartus

TÜ kui ettevõtliku ülikooli areng tunnistati ülikooli ja ettevõtete koostöö vallas Euroopa Komisjoni tellitud uuringus 50 silmapaistvaima eduloo hulka.

Tartu ülikool osales Euroopa Komisjoni hariduse ja kultuuri direktoraadi tellitud uurimuses, kus kirjeldati 50 edulugu viiest regioonist (Põhja-Euroopa, Lääne-Euroopa, Ida-Euroopa, Lõuna-Euroopa ja ülejäänud maailm). TÜ oli ainus nimekirja pääsenud Eesti kõrgkool, jagades seda tunnustust näiteks USA kuulsa tehnikaülikooliga MIT (Massachussetts Institute of Technology).

„Tunnustus kinnitab ülikoolile, et valitud tee on rahvusvahelises kontekstis ajakohane ja oleme esimeste seas, kes sellisel moel kõrghariduse, teaduse ja ettevõtluse koostööd plaanib, jälgib ning korraldab. Tartus on ülikoolil hetkel väga hea arenduskoostöö nii linnaga, teiste kõrgkoolidega, riiklike ettevõtlust toetavate organisatsioonidega, teadusparkidega kui - mis eriti tähtis - ettevõtjatega ja investoritega. Siiski on tegu kõigest vahevõiduga,“ sõnas ülikooli arendusprorektor Erik Puura. „Järgmiseks tõsiseks sammuks lisaks kogu süsteemi edasiarendamisele on Delta õppe- ja teadushoone ja sellega ühendatud ettevõtlusmaja ülesehitus nii keskkonna loomise kui inimkapitali arendamise mõttes. Delta valmib plaanide kohaselt 2019. aasta lõpuks.“

Uurimus, mis on täies mahus leitav UBC kodulehelt, tunnustab TÜ-d juba toimiva strateegia eest, mis arendab ettevõtlusõpet ning kogu innovatsiooniahelat ja kaasab koostöösse regionaalsed ning rahvusvahelised ettevõtted. Tuues ettevõtjad otseselt üliõpilastele pakutavate projektide ning ettevõtmiste juurde, on tudengitel võimalus teadmisi ning kogemusi n-ö otse allikast ammutada ja kasulikke kontakte juba varakult leida. Need võimalused toetavad ettevõtlust ning koostööd kogu regioonis ning väljaspoolgi, samal ajal Tartu innovatsiooni kasvulava arendades.

Ülikool soovib tänada kõiki, kes otseselt ja kaudselt on vahetulemuse saavutamiseks pingutanud – tehnosiirde talitus, ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus koos Ideelaboriga, ettevõtluse õppetool, karjääritalitus, sTARTUp Day organisaatorid ja kogu Tartu innovatsiooni ökosüsteem. Olulise panuse on andnud haridus- ja teadusministeeriumi ellu kutsutud ning Euroopa sotsiaalfondist toetatav ettevõtlusõppe arendamise programm EduTegu ning Euroopa regionaalarengu fondist Adapterit osaliselt finantseeriv ASTRA meede.

Lisainfo: Erik Puura, TÜ arendusprorektor, 506 9882, erik.puura@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5354 0689