Üleriikliku inglise keele olümpiaadi parimad on selgunud

26. veebruaril toimus Tartu ülikoolis üleriikliku inglise keele olümpiaadi gümnaasiumiõpilastele 2015/2016 lõppvoor. Olümpiaadi võitjaks sai Teresa Pulk Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist, teisele kohale tuli samast koolist Helo Liis Soodla ning kolmanda koha vääriliseks pidas žürii Võru gümnaasiumi õpilase Jane Truia tööd.

Noori juhendasid vastavalt Kersti Pääro, Tiina Kruusmaa ja Ruth Talmet.

Tänavuse olümpiaadi teemaks oli kultuuridevaheline suhtlus üldpealkirjaga „Mind the Gap – Cross-cultural Communication“. Olümpiaad toimus uurimistöö vormis ja kahes etapis. Esimeses etapis laekunud kirjalike tööde hulgast valis žürii lõppvooru 11 tööd. Lõppvoor toimus minikonverentsi vormis Tartu Ülikooli anglistika osakonnas.

Olümpiaadi peakorraldaja, Tartu ülikooli inglise filoloogia lektori Katiliina Gieleni sõnul oli  võidutöö uurimus õpilaste õppimisvõimalustest vahetusõpilasena välismaal. „Žürii hindas selle töö puhul kõrgelt nii uurimustööd ennast kui selle suulist esitlemist. Samuti on tööl selge praktiline väärtus,“ sõnas Gielen.

Gielen edastas žürii tänusõnad kõigile õpilastele ja nende õpetajatele, kes leidsid õppetöö kõrvalt aega tegeleda uurimistööga ja näitasid üles kriitilist ühiskonnatunnetust.

Žüriisse kuulusid dotsent Raili Marling, lektor Katiliina Gielen, programmijuht Natalja Zagura, akadeemilise väljendusoskuse keskuse juht Djuddah A.J.Leijen ja külalisena Narva kolledži lektor Jesse Lee Davey.

Võistluse täielikud tulemused avaldatakse inglise keele olümpiaadi lehel.

Inglise keele olümpiaadi läbiviimist rahastas haridus- ja teadusministeerium ning koordineeris TÜ teaduskool.

Lisainfo
Katiliina Gielen, olümpiaadi peakorraldaja, Tartu ülikooli inglise filoloogia lektor
e-kiri: katiliina.gielen@ut.ee

Virge Tamme