ÜLIKOOL ALLKIRJASTAB KOOSTÖÖLEPPE SISEMINISTEERIUMIGA

Leping sõlmitakse, et arendada ja tihendada Tartu Ülikooli ja siseministeeriumi vahelist koostööd sisejulgeoleku ja regionaalvaldkonna uuringutes ning konsultatsioonides, samuti ministeeriumi ja selle valitsemisala ametnike täiendõppes ja koolituses. Leping sätestab ka, et ministeerium soodustab üliõpilaste õppimist oma haldusalas ning arvestab regionaalses arendustegevuses ülikooli ja tema kolledžite kui regionaalsete arengukeskuste võimalustega.

"Innovaatilise mõtlemise ja arengu alus on haridus ja teadus. Otsuste vastuvõtmisel tuleb tulevikus senisest enam arvestada teaduslike argumentidega. Selleks on siseministeerium alustamas koostööd Tartu Ülikooliga," ütles regionaalminister Jaan Õunapuu ja lisas, et koostöö ülikooliga aitab leida regionaalarengu probleemidele teaduslikult põhjendatud lahendusi.

Jaak Aaviksoo sõnul on Eesti arengu üheks võtmeküsimuseks olemasoleva inimkapitali ja tippkompetentsi kasutamine eri regioonide arengu kavandamisel, et selle toel areneks jõudsalt kogu Eesti riik kui tervik. "Teeb siirast rõõmu, et siseministeerium plaanib senisest enam kasutada ülikooli teadlasi ja teadmisi nii regionaalvaldkonna kui ka sisejulgeoleku poliitika väljatöötamises, mis võiks olla innustuseks teistelegi riigiasutustele."

Leping allkirjastatakse neljapäeval, 16. novembril kell 15.00 siseministeeriumi (Pikk tn 61, Tallinn) IV korruse suures saalis.

Lisainfo: Kärt Einlo, siseministeerium, tel 612 5034

Liina Jürgen