Ülikool alustas uute tudengite vastuvõttu

Alates 27. juunist kuni 8. juulini saab SAISis esitada avaldusi Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe päevasesse õppesse õppima asumiseks. Paberkandjal avaldusi on võimalik esitada 4.−8. juulini ülikooli peahoones. Rohkem infot sisseastumisest leiab SISSEASTUJATE VEEBIST.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38486","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspestsialisti Kaja Karo sõnul on olulisim erinevus Tartu Ülikooli vastuvõtus võrreldes eelmiste aastatega see, et tänavu toimub vastuvõtt Tartu Ülikooli kõikides õppeastmetes ja õppevormides taas paremusjärjestuse alusel, mitte lävendipõhiselt nagu varasemalt. "See tähendab, et on kindlaks määratud arv riigieelarvelisi ning riigieelarveväliseid õppekohti, mis täidetakse kandidaatidega vastavalt nende kandideerimise punktisummadele – näiteks kui on kümme riigieelarvelist õppekohta, siis kümme kõige kõrgema punktisummaga kandidaati võetakse nendele õppekohtadele ka vastu," ütles Karo.

Samuti toimub muudatus bakalaureuse- ning rakenduskõrgharidusõppe vastuvõtuprotseduuris. Seoses paremusjärjestuse alusel vastuvõtuga toimuvad sisseastumiseksamid taas pärast dokumentide esitamist, mis tähendab, et sisseastumiseksamitele registreeruda ei ole tarvis. Erandiks on akadeemiline test, mis on kohustuslik ainult ajakirjanduse ja kommunikatsiooni, psühholoogia, riigiteaduste ning sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika õppekavadel.

Teistele õppekavadele kandideerijatele on akadeemiline test vabatahtlik, küll aga palume sellele registreeruda internetis avalduste vastuvõtu perioodil 27. juunist 8. juulini, ilma registreerumata testi sooritada ei saa. Sisseastumiseksamid on päevase õppe bakalaureuse- ning rakenduskõrgharidusõppes üheks vastuvõtutingimuseks vaid vähestel õppekavadel.

Vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 22. juulil SAISis ja kuni selle kuupäevani võivad pingeread muutuda.

Lisainfo: Kaja Karo, TÜ õppeosakond, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, e-post kaja.karo@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja