Ülikool arendab Tartu innovatsiooni tugistruktuure

Teisipäeval, 18. märtsil sõlmivad Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Tea Varrak lepingu Tartu innovatsiooni tugistruktuuride arendamiseks 2003. aastal.

Vastavalt lepingule toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus projekti teist etappi 9 miljoni krooniga. Projekti "Tartu Spinno" raames käivitatakse vajalikud struktuurid teadustulemuste majanduslikuks rakendamiseks ja ettevõtluse arendamiseks. Projekti viib läbi ja koordineerib Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut, projekti partnerid on TÜ ja EPMÜ teadus- ja arendusosakonnad, TÜ majandusteaduskond ning SA Tartu Teaduspark.
Projekti tulemusena peaks Tartu Ülikooli teadus- ja arendustegevus muutuma ettevõtlusringkonna jaoks nähtavamaks ja atraktiivsemaks, mille tulemusena pannakse alus teaduspõhisele ja teadmismahukale ettevõtluskeskkonnale. See aitab suurendada ülikooli rakendusuuringute osakaalu, lähendada teadust ja ettevõtlust ning tõsta lisaväärtuste abil viimase konkurentsivõimet.
Tehnoloogiainstituudi direktori prof Mart Ustavi sõnul võimaldab antud projekt tulevikus oluliselt kiirendada riigi majanduskasvu, suurendada inimeste sissetulekuid ning parandada nende elukvaliteeti.

Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut on Tartu Ülikooli struktuuriüksus, mille eesmärgiks on uute tehnoloogiate väljatöötamine, ülikooli ja ettevõtete vahelise koostöö arendamine ning tehnoloogia rakendamiseks uute ettevõtete loomine.

Illari Lään
TÜ pressinõunik