Ülikool avas Philosophicumi

Reedel, 23. septembril avas rektor Alar Karis pidulikult Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna vastrenoveeritud õppehoone. Kesklinnas paiknev filosoofiateaduskonna linnak hakkab kandma nime Philosophicum.

Lisaks äsjarenoveeritud Jakobi 2 hoonele kuuluvad Philosophicumi nime alla veel von Bocki maja, Lossi 3 ja Ülikooli 17 (Paabel).

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38098","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]TÜ filosoofiateaduskonna dekaan prof Valter Lang ütles, et Jakobi 2 õppehoone valmimisega jõudis lõpule teaduskonna linnaku väljaehitamine, mida on oodatud juba aastaid. "Nii häid töötingimusi kui nüüd, pole filoloogidel, filosoofidel, semiootikutel ja arheoloogidel kunagi varem olnud ning kõigiti rahul peaksid olema ka üliõpilased. Samas parandavad oma töötingimusi lähiajal ka paljud teised filosoofiateaduskonna üksused, kes pärast remonti võtavad kasutusele vanasse keemiahoonesse kolinute ruumid," lisas dekaan.

Rahvasuus ka vana keemiahoonena tuntud ehitis pakkus TÜ hangete- ja arendustalituse juhataja Heiki Pageli sõnul renoveerijatele üksjagu üllatusi ja peamurdmist, ka arheoloogiliste tööde maht osutus oodatust suuremaks. "Jakobi tänava alt ja hoone ümbrusest kaevati välja ligi 1000 arheoloogilist leidu, põhiliselt luukered. Peaeesmärk – alustada õppetööd 1. septembril 2011 – sai täidetud, aga kolimine ja sisseelamine võtab muidugi veel pisut aega. Ega see ehitajatele lihtne objekt polnud, aga võin öelda, et nad tulid sellest auga välja," ütles Pagel.

Heiki Pagelil on hea meel ka selle üle, et koostöös Tartu linnagatehti kordaJakobi 2 majaesine parkimisala, kõnniteed ja uuendatud tänavakate. "Seega on jälle üks tänavalõik ülikooli kesklinna kampuses saanud uue ja värske ilme!"

Ehitustööd ja hoone sisustus läksid maksma 4,3 miljonit eurot. Maja renoveeris AS Oma Ehitaja.

Lisainfo: Kady Sõstar, avalike suhete spetsialist, tel 737 5685, 511 9188, kady.sostar@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja