Ülikool avas pidulikult uue õppeaasta

Esmaspäeval, 29. augustil algusega kell 10 pidas Tartu Ülikool uue õppeaasta avaaktust. Juba kuuendat korda tunnustas ülikool nelja peamise õppevaldkonna parimaid õppejõude.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38225","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tudengite küsitlusest selgusid valdkondade 10 paremat õppejõudu, kellest iga valdkonna parim pälvib aasta õppejõu nimetuse. Tartu Ülikooli 2010/2011. õppeaasta parimateks õppejõududeks tunnistati humaniora valdkonnas filosoofiateaduskonna inglise filoloogia assistent Pille Põiklik, socialia valdkonnas sotsiaal- ja haridusteaduskonna inglise didaktika lektor Kristel Ruutmets, realia et naturalia valdkonnas loodus- ja tehnoloogiateaduskonna analüütilise keemia dotsent Koit Herodes ning medicina valdkonnas arstiteaduskonna meditsiinilise biokeemia professor Mihkel Zilmer.

Statuudi kohaselt antakse aasta õppejõu auhind eelnenud õppeaastal Tartu Ülikoolis töölepingu alusel õppetööd läbi viinud isikule humaniora, socialia, realia et naturalia ja medicina õppevaldkonnas. Igas õppevaldkonnas tunnustatakse üht õppejõudu, kes on möödunud õppeaastal õpetamise ja õppeainete hindamise küsitluse kohaselt saanud üliõpilastelt kõige kõrgemaid hinnanguid ja kelle õppeainete kohta on õppeaasta jooksul täidetud vähemalt 50 ankeeti.

Aasta õppejõu auhinna - erikujundusega hõbedast kihilise rinnamärgi autor on ehtekunstnik Katrin Veegen. Lisaks märgile saab aasta õppejõud ka rahalise preemia Tartu Ülikooli professori ühe miinimumkuupalga ulatuses.

Rohkem infot parimate õppejõudude kohta leiab aadressil /et/oppimine/uliopilasele/abiks/aasta_oppejou_auhind/2011/oppejoud_2011

Aktuse avakõne pidas TÜ rektor prof Alar Karis. Tervitustega esinesid veel haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo, Tartu linnapea Urmas Kruuse ja üliõpilasesinduse esimees Alo Lõoke. Esmakursuslaste nimel pidas kõne sotsiaal- ja haridusteaduskonna ajakirjanduse ja kommunikatsiooni eriala 1. aasta üliõpilane Piia Puuraid. Muusikalise osa eest hoolitses Tartu Akadeemiline Meeskoor.

Rohkem infot avaaktuste kohta Tartu Ülikoolis: /1045700

Lisainfo: Kersti Roosimäe, õppetöö analüüsi spetsialist, tel 737 5629; Kady Sõstar, avalike suhete spetsialist (aktuse info), tel 737 5685

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja