Ülikool korraldab 7. sporditeaduse konverentsi

Avaettekande peab Tartu Ülikooli professor Margit Sutrop teemal "Eetilised valikud spordis". Esinejate seas on tuntud sporditeadlasi ja -arste, aga ka treenereid ja füsioterapeute. Näiteks professor Teet Seene käsitleb vastupidavuse ja jõu samaaegse arendamise mõju sportlase saavutusvõimele, professor Ants Nurmekivi kaasaegse vastupidavustreeningu põhimõtteid.

Professor Rein Haljandi ettekande teema on ujumisvõistlustel distantsi läbimise tehnika ja taktika analüüs, dr Aadu Krevald lahkab Gerd Kanteri ja Margus Hundi kettaheitetehnikat. Tippsprinterite ja -hüppajate treener dotsent Mehis Viru esitab oma nägemuse sportliku saavutuse struktuurist. Tuntud spordiarst Mihkel Mardna räägib ajavööndiga kohanemise erinevatest aspektidest tippspordis.

Dr Aalo Eller ja professor Mati Pääsuke käsitlevad füsioterapeutidele huvi pakkuvaid probleeme, vastavalt sportlase pöia patoloogiat ja selle kaasaegseid ravivõimalusi ning skeletilihaste kontraktsiooniomaduste füsioteraapia ja taastusraviga seonduvaid aspekte. Professor Rein Jalaku teemaks on treeningukoormuste optimeerimine tervisespordis. Konverentsil esineb veel arvukalt Eesti oma ala tippspetsialiste, kuid tutvuda saab ka paljude noorte uurijate töö tulemustega.

Konverentsi korraldajad on Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskond, Tallinna Ülikooli kehakultuuriteaduskond, Tartu Ülikooli kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik ning Spordimeditsiini sihtasutus.

Konverentsi kava
Lisainfo: Vahur Ööpik, TÜ kehakultuuriteaduskonna dekaan, tel 518 4234, vahur.oopik@ut.ee

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist