ÜLIKOOL KORRALDAB VIIVI LUIGE 60. SÜNNIPÄEVALE PÜHENDATUD KONVERENTSI

Konverents kasvas välja TÜ kirjandusteooria dotsendi Arne Merilai teadusteemast "Emakeelne sõnakunst kui rahvuskultuuri telgstruktuur". Viivi Luik on tänapäeva Eesti üks armastatumaid kirjanikke, kes oma luulega kõnetab eesti rahvast tema ajaloo ja keele sügavusest. Samas on ta saavutanud suure rahvusvahelise tunnustuse ja tema romaane on tõlgitud paljudesse keeltesse. Kahe päeva jooksul peavad paljude teiste seas ettekandeid saksa kirjanik Heinz Stalder, TÜ eesti kirjanduse professor Tiina Kirss, hollandi estofiil ja Groeningeni ülikooli professor Cornelius Hasselblatt, norra tõlkija Turid Farbregd, soome kirjandustegelased Pekka Lilja ja Juhani Salokannel aga ka rahvastikuminister ja kirjanik Paul-Eerik Rummo ning väliseesti kirjanik Maarja Talgre.

Konverentsi teise päeva avab oma sõnavõtuga president Toomas Hendrik Ilves. Tervitusega esineb ka Tartu Ülikooli rektor professor Jaak Aaviksoo. Muusikalise tervitusega esineb Tartu linnapea Laine Jänes. Konverentsi lõpetab Tartu Ülikooli ja Tartu linnavalitsuse ühine pidulik vastuvõtt, kus esinevad teiste hulgas ka Pirita kloostri vaimulik Vello Salo ja toimub Viivi Luige raamatu "Kõne koolimaja haual" esitlus.

Konverentsi korraldab Tartu Ülikool koostöös Eesti kirjanike liiduga.
Lisainfo: Arne Merilai, tel 533 02 960, 745 63 88.

Anneli Maaring
TÜ avalikkussuhete spetsialist