ÜLIKOOL LÕPETAB ÜHISELAMUTE RENOVEERIMISPROGRAMMI NARVA MNT 27 ÜLIÕPILASELAMU AVAMISEGA

Renoveeritud Narva mnt 27 üliõpilaselamu on viimane programmi käigus kaasajastatud Tartu Ülikooli tudengielamu. Programmi käigus renoveeriti nelja aasta jooksul kokku neli üliõpilaselamut Pepleri ja Tiigi tänaval ning Narva maanteel ja ehitati üks uus elamu Raatuse tänavale. Lõpusirgel on ka EPMÜ ühiselamute kaasajastamine, kus viimase objektina on lõpetamisel tornühiselamu Tallinna mnt alguses. Tartu üliõpilaselamute renoveerimisprogrammi toetasid Eesti riik, Euroopa Nõukogu Arengupank ja Tartu linn.
Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo rõhutab tänulikult lõppeva programmi tähtsust: “Ülikool kui akadeemiline keskkond on üks tervik. Niisamuti nagu 21. sajandi teadus ei sünni 19. sajandist pärit aparatuuri toel, nii ei ole ka tänapäevane õppetöö võimalik lagunevates tondilossides ellujäämist harjutades. Mul on hea meel, et oma ühiselamuid ei pea me enam häbenema. Aitäh kõigile, kes seda programmi toetanud on”.

Viimase kaasajastatud üliõpilaselamu renoveerimistööd teostas AS Linnaehitus. Ligi 10 kuud kestnud 10-korruselise ja 468-kohalise elamu renoveerimise projekteeris arhitekt Uko Künnap OÜst U-Disain, tehnilise projekti koostas RTG Projektbüroo. 48 miljonit krooni maksnud renoveerimistööde käigus uuendati kogu endine ühiselamu alates välisfassaadist kuni tubade ja olmeruumideni.
Tartu ülikoolide üliõpilaselamute renoveerimise projektijuhi Heiki Pageli sõnul tulevad uuenenud Narva mnt 27 üliõpilaselamu esimesele korrusele ka ruumid mitmetele üliõpilasorganisatsioonidele ning lisaks on hoones eraldi viis kahetoalist korterit TÜ külaliste jaoks.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht