Ülikool ootab kandidaate rahvusmõtte auhinnale

Kolmandat korda väljaantavale Rahvusmõtte auhinnale saavad kandidaate esitada TÜ nõukogu liikmed, teaduskondade ja asutuste nõukogud ning Eestis registreeritud juriidilised isikud. Kandidaatide nimed koos põhjendusega tuleks saata TÜ rektori nimele aadressile Ülikooli 18, 50090 Tartu või e-posti aadressile rektor@ut.ee.

Auhinna saaja otsustab kümneliikmeline komisjon eesotsas TÜ rektori Jaak Aaviksooga 16. novembril. Komisjoni kuuluvad veel luuletaja Doris Kareva, helilooja Veljo Tormis, literaat Mart Orav, kirjanik Hando Runnel, Eesti kunstimuuseumi direktor Marika Valk, TÜ emeriitprofessor Ain-Elmar Kaasik, TÜ emeriitprofessor Jaak Kangilaski, TÜ õppeprorektor prof Birute Klaas ning TÜ emeriitprofessor Rein Taagepera.

Uued kandidaadid hakkavad konkureerima koos eelmise aasta nominentidega, kelleks on folklorist Mall Hiiemäe, prosaist ja luuletaja Ene Mihkelson, TÜ emeriitprofessor Rein Taagepera, kirjanik Ain Kaalep, dirigent Tõnu Kaljuste, kirjanik Jaan Kaplinski, akadeemik Endel Lippmaa, kunstnik Kaljo Põllu, luuletaja Paul-Eerik Rummo ning ajaloolane Sulev Vahtre.

Rahvusmõtte auhind – Ilmamaa kirjastuse "Eesti mõtteloo" sarja 50 köidet ning klaasist taies – antakse pidulikult üle emakeelse ülikooli aastapäeval Tartu Ülikooli aulas 1. detsembril 2006. Eelneval kahel aastal on auhinna võitnud kirjanik ja etnoloog Ilmar Talve ja helilooja Veljo Tormis.

Lisainfo: TÜ avalikkussuhete spetsialist Anneli Maaring, anneli.maaring@ut.ee, tel 737 5683

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist