Ülikool tunnustab avaaktusel parimaid õppejõude

Esmaspäeval, 30. augustil algusega kell 9 peab Tartu Ülikool aulas uue kooliaasta avaaktust, kus traditsiooniliselt tunnustatakse TÜ parimaid õppejõude neljas peamises õppevaldkonnas. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39323","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Tudengite küsitlusest selgusid valdkondade 10 paremat õppejõudu, kellest iga valdkonna parim pälvib aasta õppejõu nimetuse. Tartu Ülikooli 2009/2010. õppeaasta parimateks õppejõududeks tunnistati humaniora valdkonnas filosoofiateaduskonna romaani filoloogia lektor Reet Alas, socialia valdkonnas õigusteaduskonna inglise õiguskeele õpetaja Kristiina Alas, realia et naturalia valdkonnas loodus- ja tehnoloogiateaduskonna biofüüsika ja taimefüsioloogia teadur Irina Bichele ning medicina valdkonnas arstiteaduskonna üldbioloogia assistent Marika Masso.

Statuudi kohaselt antakse aasta õppejõu auhind eelnenud õppeaastal Tartu Ülikoolis töölepingu alusel õppetööd läbi viinud isikule humaniora, socialia, realia et naturalia ja medicina õppevaldkonnas. Igas õppevaldkonnas tunnustatakse üht õppejõudu, kes on möödunud õppeaastal õpetamise ja õppeainete hindamise küsitluse kohaselt saanud üliõpilastelt kõige kõrgemaid hinnanguid ja kelle õppeainete kohta on õppeaasta jooksul täidetud vähemalt 50 ankeeti.

Aasta õppejõu erikujundusega hõbedast kihilise rinnamärgi autor on ehtekunstnik Katrin Veegen. Auhinna märgile lisatakse rahaline preemia Tartu Ülikooli professori ühe miinimumkuupalga ulatuses.

Aktuse avakõne peab TÜ rektor professor Alar Karis, tervitustega esinevad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning Tartu linnapea Urmas Kruuse. Esmakursuslaste poolt esineb tervitusega majandusteaduskonna üliõpilane Mihkel Kallip. Aasta õppejõu auhinnad annab üle TÜ üliõpilasesinduse esimees Alo Lõoke.

Aktuse otseülekannet saab veebis näha aadressil:

TÜ aasta õppejõu auhinna veebileht: /et/oppimine/uliopilasele/abiks/aasta_oppejou_auhind

Lisainfo:
Kersti Roosimäe, õppetöö analüüsi spetsialist, tel 737 5629