Ülikool tunnustab teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ 94 ülikoolipere liiget

Eesti Vabariigi 102. aastapäeva kontsertaktusel annab rektor esmakordselt üle teenetemärgid „100 semestrit Tartu Ülikoolis“.

2019. aastal loodud teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ tunnustab rektor töötajaid, kes on terve tööelu pühendanud Tartu Ülikooli arendamisele, olles ülikooliga seotud üliõpilase, töötaja, arst-residendi, interni ja aspirandina kokku vähemalt 50 aastat.

Teenetemärgi pälvinud vene kirjanduse professor Ljubov Kisseljova, kes on ülikooliga seotud alates 1967. aastast, on tunnustuse üle rõõmus ja ütles, et tema jaoks on autasu meeldiv üllatus. „Ma ei ole kunagi kokku lugenud, mitu semestrit ma Tartu Ülikoolis olen veetnud. 100 semestrit olen ülikoolis töötanud, aga kui liita ka õpinguaastad, siis tuleb seda aega veel rohkem.”

Kisseljova nentis, et kogu tema elu on seotud ülikooliga, tema alma mater'iga. „Armastan oma ülikooli ning olen õnnelik selle üle, et minu teaduslik juhendaja Juri Lotman kutsus mind siia tööle vene kirjanduse kateedri laborandina, kui ma alles tudeng olin. Kordan sõnu „Vivat academia!“ alati südamest,” ütles Kisseljova.

1968. aastal Tartu Ülikooli õppima asunud ja praegu infotehnoloogia osakonna taristunõunikuna töötav Otto Teller meenutab, et töötas ülikoolis juba õpingute ajal. „Lõpetamisel tuli suunamiskomisjoni ees valida, kas jääda 100 rubla eest kuus ülikooli või minna kõrgema palga peale Teaduste Akadeemia instituuti. Valisin ülikooli, kuid ei osanud aimata, et jään siia nii pikaks ajaks.“

Otto Teller ütleb, et ülikooli keskkond on arendav ja arenev ning siin on meeldivad kolleegid. „Nii on see elukestev õpe siiani jätkunud. Olen võimaluse eest siin töötada ülikoolile tänulik,“ lisab ta.

21. veebruaril toimuval kontsertaktusel saavad teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ 94 ülikoolipere liiget. Teenetemärgi pälvinute nimekiri on avaldatud ülikooli veebilehel.

Teenetemärgi on kujundanud ehtekunstnik Julia Maria Künnap, kes on ka rektori ametiraha autor. Teenetemärk on valmistatud hõbedast ning selle kujunduses on kasutatud ülikooli peahoone fassaadi kujutist ning teksti „Centum Semestria in Universitate Tartuensi“.

2019. aasta lõpus võttis Tartu Ülikooli senat vastu uue tunnustamise korra. Järgmised teenetemärgid „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ antakse koos teiste ülikooli teenetemärkidega üle rahvusülikooli aastapäeva paiku korraldataval pidulikul tunnustamisüritusel.

Lisateave: Tõnis Karki, TÜ akadeemiline sekretär, 737 5605, tonis.karki@ut.ee