ÜLIKOOLI AJALOO MUUSEUMIS NÄIDATAKSE 2006. AASTA PARIMAID TEADUSFOTOSID

Elektroonilise nädalakirja teadus.ee korraldatud teadusfoto võistlusele saadetud 231 töö seas oli pilte nii kooliõpilastelt kui tunnustatud teadlastelt, kokku 42 autorilt. Parimad valiti välja TTÜ Geoloogia Instituudi direktori Alvar Soesoo juhtimisel. Hindajate hulka kuulus tuntud teadlasi mitmetest teadusasutustest, fotograafe, kunstnikke, teadusajakirjanikke, firmade esindajaid.

Eestis polnud siiani korraldatud ühtki teadusfoto võistlust. Võistluse korraldaja Tiit Kändler ütles, et teadusfoto on enamat kui pelk teadusartiklit illustreeriv pilt. "See on dokument, kuhu on püütud teadusekspeditsiooni dünaamika, labori argipäev, mikroskoobi alla jääva maailma ilu, kosmose põhjatus. Teadusfotol on loomulik koht nii teadlasel kui tema uuritaval maailmal."

Võistlust toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Geenikeskus, KTK Overall, Regio, Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut, ilm.ee,
Eesti Geenikeskus ning ajakirjade Cheese ja Horisont.

Näitus jääb avatuks 12. novembrini.

Lisainfo: Tiit Kändler, Teadusteave MTÜ, www.teadus.ee; tel 5648 3481

Liina Jürgen