Ülikooli ajaloo muuseumis saab imetleda näitust Leedu mõisatest

Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis saab imetleda Diana Garbačauskienė ja Leonas Garbačauskas’e fotonäitust “Leedu mõisad”.

„Oleme professionaalsetest fotograafidest koosnev tiim, kes töötab aktiivselt leedu arhitektuuri jäädvustamise  vallas. Reisides Leedu kaugematesse paikadesse ning nähes mõisaansambleid, mis meenutavad  meie suursugust minevikku, ei suutnud me  neist lihtsalt mööduda ja me ei lahkunud ühestki kohast enne kui iga hoone sai kaamera abiga juppideks võetud. Sel viisil muutusid meie juhuslikud külaskäigud mõisatesse viie aasta pikkuseks eesmärgistatud reisiks, mille jooksul me mitte ainult ei suutnud mõisaansambleid jäädvustada, vaid ka tuttavaks saada nende praeguste valitsejatega,“ räägivad autorid.

Näitus „Leedu mõisad“ koosneb 20 mõisa fotodest (kokku 140 fotot) ning esindatud ei ole ainult taastatud mõisaid, vaid ka need, mis veel ootavad oma taassündi. Rohkem pilte mõisatest vaata siit.

Näitus jõudis Tartusse tänu Leedu suursaatkonnale ning on ülikooli ajaloo muuseumis avatud 29. septembrini (K-P 11-17).

Olete oodatud!

Virge Tamme