Ülikooli juubeliüritustele annab avalöögi majandusdebatt.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40561","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]][[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40560","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Esmaspäeval, 14. septembril kell 19 saavad TÜ aulas avaliku arvamusliidrite debatiga avalöögi rahvusülikooli 90. aastapäevale pühendatud juubeliüritused. Aulas astuvad vastamisi TÜ makroökonoomika dotsent Viktor Trasberg ja Mainori Kõrgkooli Ärijuhtimise Instituudi direktor Andres Arrak, kes räägivad Eesti majanduse tulevikuvisioonidest ja valitsuse rollist majanduse suunamisel.

Debati moderaatoriks on Kajar Kase Tartu Üliõpilaste Väitlusklubist, Arraku ja Trasbergi seisukohti on kohapeal kommenteerimas majandusajakirjanikud. Selle üritusega saab alguse emakeelse ülikooli 90. aastapäeva tähistamine, mis kulmineerub 1. detsembril piduliku aktuse ning traditsioonilise balliga.

Debatt on avalöögiks ka rahvusülikooli juubelile pühendatud väitlusturniirile. Turniiri eelvoorud algavad 28. septembril kell 18 ja finaalvoor toimub 30. novembril kell 18 Tartu Ülikooli aulas. Väitlused toimuvad briti parlamentaarse väitluse formaadis. Väitlusturniiril saavad kohtunikena sõna ka mitmed Tartu Ülikooli professorid.

Turniiri võitjavõistkond saab auhinnaks reisi Euroopa ülikoolide väitlusturniirile "European University Debate Championship 2010" Amsterdamis või mõnele muule Euroopas toimuvale rahvusvahelisele väitlusüritusele. Auhind sisaldab võistkonna osavõtutasu ja mõistlike reisikulude katmist. Auhinnad on välja pandud ka kõikidele teistele osalejatele.

Võistkondade registreerimine kestab 14. septembrini. Kõiki neid, kes soovivad turniiril osaleda, aga ei ole varem väitlemisega tegelenud, ootab Tartu Üliõpilaste Väitlusklubi väitluse koolitusele 21. septembril kell 18 Lossi tänava õppehoones.

Kutsume kõiki väitlejaid aktiivselt rahvusülikooli tähtpäeva tähistama ja turniirist osa võtma! Registreerumiseks palume saata võistkonna andmed 14. septembriks 2009 aadressil saima.tiirmaa-oras@ut.ee.

Rahvusülikooli 90. aastapäeva üritused algavad juba septembris-oktoobris, suurema hoo saab juubeli tähistamine sisse novembris. Esmakordselt antakse välja tudengilaulik ning toimuvad rahvusülikooli sünnipäevale pühendatud etendused Tallinnas ja Tartus. Täpsemat infot juubeliürituste kohta vaata www.ut.ee/rahvusulikool90

Lisainfo: Saima Tiirmaa-Oras, rektori abi, tel 737 5602, 511 4854, saima.tiirmaa-oras@ut.ee

Kadri Kirst
avalike suhete peaspetsialist