ÜLIKOOLI KESKKONNAFÜÜSIKUD ESITLEVAD TEADUSARTIKLITE KOGUMIKKU

Kogumik annab hea ülevaate Eesti geofüüsika tänasest seisust, sisaldades 22 artiklit 2005. aasta novembris TÜ Meteoroloogia Observatooriumi 140. aastapäeva puhul peetud teadus- ning teadusajaloo-teemalistest ettekannetest.

"Tegemist on unikaalse raamatuga, kuna viimase 60 aasta jooksul pole Tartu Ülikoolis eestikeelset geofüüsika-alast väljaannet ilmunud. See kogumik sobib üliõpilastele keskkonnafüüsika-alastes ainetes lisaõppevahendiks ning on huvitav lugemismaterjal ka teadushuvilistele," ütles kogumiku toimetaja Piia Post TÜ keskkonnafüüsika instituudist.

Kogumiku artiklid on Eesti atmosfäärifüüsika, merefüüsika, meteoroloogia, klimatoloogia ning geofüüsika korüfeedelt ning ka üliõpilaste sulest. Kirjutised on Eesti meteoroloogia ajaloost, Tartus registreeritud temperatuuri ning atmosfääri läbipaistvuse muutuste uuringutest, Läänemere veekonveierist, 2005. aasta jaanuaritormi aegsetest unikaalsetest lainetuse tingimustest, numbrilisest ilmaennustusest Eestis, magnetilise deklinatsiooni mõõdistamisest ning Läänemere nivoopinna määramisest jms.

Kogumiku toimetasid Marko Kaasik ning Piia Post TÜ keskkonnafüüsika instituudist. Kogumik on 1990ndatel katkenud Tartu Ülikooli toimetiste geofüüsikaalaste publikatsioonide sarja 50. väljaanne.

Raamatu väljaandmist on toetanud SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ning seda on kõigil huvilistel võimalik saada TÜ keskkonnafüüsika instituudist.

INFO: TÜ keskkonnafüüsika instituut, Piia Post, tel 737 5552

Liina Jürgen