Ülikooli külastab EL-i välispoliitika tippasjatundja Graham Avery

Tartu Ülikooli külastab 12.-13. mail Oxfordi ülikooli St Antony kolledži seeniorliige, Euroopa Poliitikakeskuse vanemnõunik ja Euroopa Komisjoni au-peadirektor Graham Avery. Kõrge külaline arutab visiidi jooksul koostööplaane TÜ Euroopa Liidu-Venemaa uuringute keskusega (CEURUS) ja peab avaliku loengu.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38591","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Graham Avery peamised huvivaldkonnad on Euroopa Liidu laienemine, välispoliitika ja institutsiooniline korraldus.

Pikaajalise karjääri jooksul Euroopa Komisjonis on Graham Avery töötanud EL põllumajanduspoliitika, välissuhete ja laienemispoliitika alal ning EK presidendi ja komisjoni volinike büroodes. Ta on olnud EK välissuhete peadirektoraadi strateegia, koordineerimise ja analüüsi direktor, Trans-Euroopa Poliitikauuringute Assotsiatsiooni peasekretär, külalisteadlane Robert Schumani keskuses (European University Institute) ning Harvardi ülikooli rahvusvaheliste suhete keskuses, samuti külalisprofessor Euroopa kolledžis Natolinis.

Lisaks koostöökohtumisele Euroopa Liidu-Vene uuringute keskuses peab Graham Avery avaliku loengu, milles tuleb juttu Euroopa Liidu välispoliitikast pärast Lissaboni lepingu jõustumist.

Loeng "The European Union's Foreign Policy: What's New?" toimub reedel, 13.mail algusega k 10.15 Euroopa kolledžis (Lossi 3-306). Loeng toimub Euroteavitajate loengupäeva raames, kogu ürituse ajakava: http://www.ec.ut.ee/978863

Loeng on inglise keeles. Kõik huvilised on oodatud.

Euroopa Liidu-Vene uuringute keskus (CEURUS) koondab eri valdkondade teadlasi ja eksperte, et uurida süvitsi Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni suhteid ning vastasmõjusid. Rohkem infot: http://www.sotsiaalteadused.ut.ee/teadus/CEURUS

Korraldajad: TÜ EL-Vene uuringute keskus, TÜ riigiteaduste instituut ja TÜ Euroopa kolledž.

Lisainfo: Piret Ehin, TÜ EL-Venemaa uuringute keskuse juhataja, tel 737 5583, piret.ehin@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja