Ülikooli kunstimuuseum avab Tallinnas Krause näituse

Esmakordselt saab väljaspool ülikooli näitusesaale näha ülikooli arhitekti J.W. Krause kavandatud ülikooli hoonete originaalprojekte, antiikaja ehitiste arhitektuurijoonistusi ja 19. sajandi Tartu vaategraafikat. Eksponeeritud on nii valminud hoonete kui ka ainult paberile jäänud fantaasiaprojekte, mis võluvad oma filigraanse teostuse ja nendel kujutatud figuraalse stafaaži poolest.

"Kuigi Krause nimi pole väljaspool Tartut laiemalt tuntud, siis tema kavandatud hooned on Tartu visiitkaardiks ning neid teab igaüks. Krause projekteeritud on ülikooli peahoone, vana anatoomikum, tähetorn, Toomemäe sillad, toomkiriku varemetesse ehitatud ülikooli raamatukogu ning mitmed teised hooned," ütles TÜ kunstimuuseumi direktor Inge Kukk.

Näitusega tähistatakse ülikooli arhitekti J.W. Krause 250. sünniaastapäeva ning see kuulub ka ülikooli 375. aastapäeva ürituste kavva. Näitus jääb avatuks 16. detsembrini.

Lisainfo: Inge Kukk, TÜ kunstimuuseumi direktor, tel 520 9484

Liina Jürgen