Ülikooli kunstimuuseumis saab vaadata suurmeistrite tööde koopiaid

Tegemist on valikuga Kadrioru Kunstimuuseumi näitusest "Meistriteoste lummus. Koopia Eestis 19. sajandil", mis oli eksponeeritud Kadrioru lossis 2005. ja 2006. aastal. Väljapanek toob vaatajani 19. sajandil tegutsenud kunstnike poolt valmistatud koopiad nii maalide, skulptuuride kui gravüüridena.

19. sajandi kunstikogudes ning mõisainterjöörides võis aukohal leida märkimisväärsel hulgal koopiaid, mis hilisematel aegadel muuseumides originaalide sära varju jäänud, ütles TÜ kunstimuuseumi peavarahoidja Ingrid Sahk. "Ometi on koopiatel olnud oluline osa kunstiajaloos. Hinnatud meistrite stiili jäljendades harjutati kätt ja silma ning kujundati kunstimaitset."

Kadrioru kunstimuuseumi näitus ning kataloog tutvustavad kunstikoopiate erinevaid külgi, selgitades nende osa nii akadeemilises kunstihariduses kui kunstikogumises. Eraldi tähelepanu on pööratud kunstiajaloos rohkelt jäljendamist pälvinud Itaalia renessansi ning Madalmaade koolkondadele. Koopiad kunstis on ka tänavuse Tartu kunstikuu keskne teema.

Lisainfo: Ingrid Sahk, Tartu Ülikooli kunstimuuseumi peavarahoidja, tel 737 5384

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist